Trwa ładowanie...

W niedzielę rusza V Maraton Biblijny

W niedzielę rusza V Maraton BiblijnyŹródło: Jupiterimages
d2evoku
d2evoku

Od najbliższej niedzieli - przez blisko dwa tygodnie - 1500 osób czytać będzie Pismo Święte w ramach V Maratonu Biblijnego. W tym roku po raz pierwszy czytanie będzie miało miejsce także poza Poznaniem.

Maraton rozpocznie się w kościele pw. Wszystkich Świętych w Poznaniu, poszczególne księgi Starego i Nowego Testamentu czytane będą m.in. w Pniewach, Gostyniu i Obornikach. Zakończenie maratonu zaplanowano na 21 marca.

Pierwsze fragmenty przeczyta ks. Prof. Waldemar Irek - rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Biblia została podzielona na 1500 fragmentów, przeznaczonych do pięciominutowego odczytania. Każdy z nich zaprezentuje inna osoba. W tym roku maraton potrwa dwa tygodnie z jednym dniem przerwy.

- Chcemy zachęcić młodzież w innych miejscowościach do sięgania po Biblię. Dlatego też przez jedenaście dni maraton będzie się odbywał poza Poznaniem, w rożnych miastach diecezji. Zapisy odbywają się w parafiach, wiemy, że w części z nich listy czytających są już kompletne - powiedział ks. Robert Korbik, duszpasterz młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

d2evoku

*Poznański Maraton Biblijny jest najstarszym tego typu przedsięwzięciem w Polsce. Podobne przedsięwzięcie odbywa się także m.in. w Zamościu, gdzie maraton ruszył 1 marca. * I Maraton Biblijny odbył się w Wielkim Poście w 2005 r. w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych na Grobli w Poznaniu. Przez 120 godzin Biblię Poznańską czytało non stop 876 osób. Rok później zaproszono do udziału już 1500 osób, a czytanie trwało 10 dni.

W 2007 roku maraton odbył się po raz pierwszy w kilku poznańskich parafiach.

d2evoku
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2evoku