Trwa ładowanie...
powódź
27 lipca 2010, 12:49

W Małopolsce dobiegła końca akcja „Książka dla powodzian”

W Małopolsce dobiegła końca akcja „Książka dla powodzian”Źródło: Thinkstock
d11puq7
d11puq7

Ponad 1 tys. książek zebrali pracownicy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i podległych placówek w ramach akcji „Książka dla powodzian” - poinformowało w poniedziałek biuro prasowe urzędu.

Książki trafią do najbardziej poszkodowanych przez powódź gminnych bibliotek w regionie.

Akcja trwała miesiąc. Do biblioteki Urzędu Marszałkowskiego, gdzie odbywała się zbiórka,
przynoszono lektury, słowniki, poradniki, albumy, eseje, komiksy, opracowania krytyczno-literackie oraz literaturę piękną i dziecięcą.

Alchemik Paulo Coelho , Harry Potter i kamień filozoficzny Joanne K. Rowling , Dzieła zebrane Stanisława Lema , Ziemia, rośliny, zwierzęta Pierre Larousse'a , Ilustrowana historia świata - te m.in. tytuły zasilą zasoby gminnych bibliotek. Wszystkie książki są w bardzo dobrym stanie - zapewniają urzędnicy.

W wyniku powodzi w Małopolsce ucierpiało 7 bibliotek gminnych - po dwie w Muszynie i Gromniku oraz w Szczurowej, Zaborowie i Chełmcu.

Zorganizowana przez urzędników zbiórka książek to nie jedyna pomoc, na jaką mogą liczyć małopolskie biblioteki. Poszkodowane w powodzi placówki otrzymują wsparcie z grantów Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności, Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach akcji „Powódź! Pomagamy!”.

Według Urzędu Marszałkowskiego, w pierwszej turze akcji, która trwała do 15 czerwca, przyznano pomoc finansową o łącznej kwocie ponad 360 tys. zł dla poszkodowanych w powodzi 28 szkół i bibliotek działających na wsiach lub w małych miastach. Środki mogą być przeznaczone na odnowienie zniszczonego wyposażenia - m.in. zakup pomocy dydaktycznych, książek, komputerów i mebli.

d11puq7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11puq7

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj