Trwa ładowanie...

W Koszalinie zainaugurowano "Żywą Bibliotekę"

Wystawą plakatów "Przeciwdziałaj dyskryminacji - to nie jest trudne" Koszalińska Biblioteka Publiczna zainaugurowała w poniedziałek projekt "Żywa Biblioteka", którego celem jest propagowanie tolerancji.

W Koszalinie zainaugurowano "Żywą Bibliotekę"Źródło: Materiały organizatora
d28cpsm
d28cpsm

Wystawą plakatów "Przeciwdziałaj dyskryminacji - to nie jest trudne" Koszalińska Biblioteka Publiczna zainaugurowała w poniedziałek projekt "Żywa Biblioteka", którego celem jest propagowanie tolerancji.

W ramach projektu przez kilka dni w bibliotece będą się odbywać projekcje filmów, warsztaty antydyskryminacyjne, wykład o prawach człowieka oraz spotkanie z urodzonym w Nigerii, a mieszkającym w Koszalinie podróżnikiem Iykiem Nnaką, który będzie promował swoją książkę "Black Factor".

Projekt "Żywa Biblioteka" zakończy się w czwartek 17 marca spotkaniem z "Żywymi Książkami".

"Żywych Książek" - jak poinformował PAP dyrektor koszalińskiej Biblioteki Publicznej Andrzej Ziemiński będzie dwanaście: ateistka, były pensjonariusz zakładu karnego, feministka, gej, lesbijka, niepełnosprawny, osoba ciemnoskóra, osoba niesłysząca, osoba pochodzenia żydowskiego, osoba starsza, Ukrainiec i wegetarianin.

Zapisane w specjalnym katalogu "Żywe Książki" będą wypożyczane na 20 minut. Ich poznanie ma polegać na rozmowie. Większość książek to mieszkańcy Koszalina, którzy sami zgłosili się do udziału w projekcie.

Spotkanie z "Żywymi Książkami" odbędzie się w Koszalinie po raz pierwszy. Podobne projekty od kilku lat są organizowane m.in. we Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku.

Idea "Żywej Książki" narodziła się w 2000 r. w Danii podczas muzycznego festiwalu Roskilde. Pomysł zyskał dużą popularność i został przeniesiony do kilkunastu innych krajów.

d28cpsm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28cpsm

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj