Trwa ładowanie...
kradzież
23-04-2010 13:24

W Internecie również zdarzają się oszuści

W Internecie również zdarzają się oszuściŹródło: Inne
dnq8iqx
dnq8iqx

W ubiegły piątek 28 maja mysłowicka policja przy ścisłej współpracy z wydawnictwem Helion zatrzymała dwóch młodocianych przestępców - Adriana S. lat 14 i Dawida K. lat 16 lat. Dokonywali oni zakupów w sklepie internetowym wydawnictwa przy użyciu cudzych kart płatniczych pochodzących z różnych części świata m.in. z Tajlandii, Niemiec, USA.

Zakupione książki sprzedawali następnie po zaniżonych cenach w serwisie aukcyjnym allegro.pl. Jeden z oszustów dokonywał transakcji kartami i zamawiał książki, które dostarczane były na adres drugiego. Otrzymane książki wysyłali i dzielili się pieniędzmi.

Dzięki autorskiemu systemowi wydawnictwa Helion, który pozwala na stały monitoring podejrzanych aukcji internetowych zaledwie w ciągu tygodnia od zauważenia podejrzanych transakcji wykryto sprawę, po czym natychmiast skontaktowano się z firmą autoryzującą płatności oraz policją.

Podczas zatrzymania zabezpieczono komputer oraz substancje służące do produkcji materiałów wybuchowych oraz dokumentacje na temat wytwarzania takich materiałów.

Jak do tej pory nie ustalono w jaki sposób oszuści uzyskali numery kart. Prawdopodobnie przestępcy płacili cudzymi kartami nie tylko w księgarni helion.pl, ale także w innych serwisach/sklepach internetowych.

dnq8iqx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnq8iqx