Trwa ładowanie...

VI finał kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”

VI finał kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”Źródło: Inne
d4i91d3
d4i91d3

Amerykański propagator idei głośnego czytania dzieciom Jim Trelease będzie gościem VI finału kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, który odbędzie się 31 marca w Teatrze Żydowskim w Warszawie.

- Działalność Jima Trelease'a była inspiracją dla kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, która trwa już siódmy rok i którą według badań IPSOS z 2006 roku zna 85 proc. Polaków - poinformowała Agnieszka Szymańska z fundacji ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom, inicjatora kampanii.

Podczas finału, oprócz wykładu Trelease'a, nastąpi także wręczenie nagród najbardziej aktywnym liderom i koordynatorom kampanii czytania - nauczycielom, bibliotekarzom oraz pracownikom placówek kulturalno-oświatowych z całego kraju.

1 kwietnia w Toruniu odbędzie się konferencja pt. „Wychowanie przez czytanie”, podczas której Jim Trelease wygłosi wykład „Rola czytania w rozwoju edukacji”. Dyrektor programowa fundacji „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”, Elżbieta Olszewska przedstawi wyniki badań dotyczące efektywności programów edukacyjnych „Czytające przedszkola” i „Czytające szkoły”.

Jim Trelease wygłosi także wykłady w Krakowie (2 kwietnia) i w Kopalni Soli Wieliczka (4 kwietnia). Drugi z wykładów będzie towarzyszył imprezie czytelniczej, podczas której bajki będą czytać znani aktorzy, wystąpią także tancerze z układami nawiązującymi do treści bajek.

d4i91d3

Kampania „Cała Polska czyta dzieciom” ma na celu zachęcenia rodziców i wychowawców do codziennego 20-minutowego głośnego czytania dzieciom przekonując, że jest ono najlepszym sposobem wspólnego spędzania czasu i najlepszą inwestycją w przyszłość dziecka, nabierającego nawyku sięgania po książki.

Do najważniejszych imprez zainicjowanych przez fundację należą: czerwcowy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, cykl imprez pt. „Czytanie zbliża” integrujących dzieci niepełnosprawne i zdrowe, Ogólnopolskie Urodziny Kubusia Puchatka. Do ogłoszonych przez fundację programów „Czytające szkoły” i „Klub Czytających Przedszkoli” przystąpiło już ponad 1300 szkół i ponad 1200 przedszkoli z całego kraju.

d4i91d3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i91d3