Trwa ładowanie...
d3bj507
puchatek
28 kwietnia 2010, 14:57

Urodziny misia

d3bj507
d3bj507

Najsłynniejszy miś świata, Kubuś Puchatek, zwany "misiem o bardzo małym rozumku", ukończył w niedzielę 75 lat. Jego przygody zostały przetłumaczone na 40 języków świata, spisano je nawet w alfabecie Braille`a.

Miłośnicy Kubusia Puchatka i jego przyjaciół - Prosiaczka, Tygryska, Kangurzycy, Maleństwa, osła Kłapouchego i Sowy Przemądrzałej - odwiedzili tłumnie drewniany most w lesie Ashdown w hrabstwie Sussex we wschodniej Anglii, w sąsiedztwie którego swego czasu mieszkał autor książki o nim - Alan Alexander Milne .

Na moście odbywają się doroczne zawody w konkurencji misie-patysie. Gra, w którą Kubuś Puchatek bawił się z Krzysiem, polega na równoczesnym wrzucaniu patyków przez graczy z jednej strony mostu, by zorientować się, czyj wypłynie pierwszy z drugiej. Skutkiem ubocznym gry jest niestety zubożenie okolicznego drzewostanu.

Most w Ashdown Forest został odrestaurowany i otwarty dla turystów w 1979 roku przez syna pisarza, Christophera Robina Milne, któremu ojciec zresztą zadedykował historię filozofującego misia. Ostatnio most, figurujący w niemal wszystkich japońskich przewodnikach po Anglii, znów został odnowiony społecznym sumptem.

d3bj507

Puchatek (w angielskim oryginale Winnie the Pooh) otrzymał imię po prawdziwym niedźwiedziu amerykańskim, który w latach 20. XX wieku mieszkał w londyńskim ZOO. Jako postać literacka pojawił się po raz pierwszy w 1925 roku w opowiadaniu Niewłaściwy Gatunek Pszczół, opublikowanym w "London Evening News".

Z okazji urodzin Kubusia Puchatka w jednej z księgarń w centralnym Londynie jego przygody czytali aktorzy, a w miejscowości Dorchester urządzono targi pluszowych misiów.

d3bj507
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bj507

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj