Trwa ładowanie...
cervantes
23-04-2010 13:26

Urodziny Don Kichota

Urodziny Don KichotaŹródło: Inne
d3w7qou
d3w7qou

Dziś odbędzie się inauguracja Roku Don Kichota w Polsce. Okazją do tego przedsięwzięcia jest 400. rocznica wydania powieści o przygodach rycerza, uważanej za pierwszą powieść nowożytną.

Dziś w Sali Koncertowej Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego o godzinie 19.00 odbędzie się koncert Kwartetu Urueńa, który da początek obchodom rocznicowym. Kwartet Urueńa, w składzie: Cesar Carazo (śpiew i viola da braccio), Luiz Delagdo (instrumenty perkusyjne, lira korbowa), Jaime Munoz (flet, instrumenty dęte), German Diaz (vihuela i śpiew) stara się odtworzyć brzmienie muzyki granej i śpiewanej na Półwyspie Iberyjskim podczas świat religijnych na dworach chrześcijańskich władców, występy trubadurów Posługuje się przy tym instrumentami wykonanymi archaicznymi technikami rzemieślniczymi, które uprzednio dokładnie studiuje. Zespół ułożył program z okazji 400 rocznicy wydania Don Kichota, na który składają się romance zawarte w książce, z oryginalna muzyka trubadurów z czasów Cervantesa.

Festiwal Don Kochota w samej tylko Kastylii La Mancha, ojczyznie Kichota, obejmie 2005 wydarzeń. Otwarty zostanie Szlak Don Kochota (La Ruta del Quijote), dzięki czemu miłośnicy peregrynacji rycerza będą mogli podążyć jego śladem. Ponadto odbędą się wernisaże wystaw: „Kichote w sztuce współczesnej”, „Sztuka w czasach Kichota”, Dalí i Kichote”, „400 lat Kichota w świecie”. Przygotowane imprezy przypadną do gustu spragnionym nie tylko strawy duchowej. W Ciudad Real odbędzie się kongres mistrzów kuchni. Przygotują oni i przedyskutują ponad 100 potraw opisanych w Don Kichocie, z tej okazji przewidziana jest też publikacja książki kucharskiej.

d3w7qou
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3w7qou