Trwa ładowanie...

Uroda słowa

Uroda słowaŹródło: Inne
d2ghv2b
d2ghv2b

Pokazanie piękna polszczyzny to główny cel Festiwalu Poezji i Słowa „Uroda słowa”.

Rozpocznie się on 9. października w Warszawie, a następnie przeniesie się do Krakowa.

Festiwal jest jednym z najpoważniejszych punktów Roku Języka Polskiego, ogłoszonego przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas przeglądu będzie można obejrzeć spektakle słowno-muzyczne oparte na najlepszej polskiej literaturze: od Mikołaja Reja przez C.K. Norwida , K.I. Gałczyńskiego , księdza Jana Twardowskiego po Ewę Lipską . Wystąpią tak wybitni mistrzowie słowa jak Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Anna Seniuk, Joanna Szczepkowska, Andrzej Seweryn, Zbigniew Zamachowski i Zbigniew Zapasiewicz.

Festiwal zainauguruje spektakl w studio Polskiego Radia imienia Agnieszki Osieckiej pod tytułem „O ty, polska szeleszcząca mowo”. Dyrektor Teatru Polskiego Radia Krzysztof Zaleski mówi, że wybitni aktorzy spróbują pokazać jak tym dziwnym, szeleszczący językiem da się mówić o miłości.

Jednocześnie festiwal ma się w zamyśle stać zaczynem do dyskusji, czy następuje upadek naszego języka. Planowane są także konkursy szeroko angażujące publiczność uczestniczącą w festiwalu – jak konkurs pisania listów. Festiwal potrwa do 15. października.

d2ghv2b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ghv2b

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj