Trwa ładowanie...

Uniwersytet Jagielloński pokonał Uniwersytet Warszawski w rankingu uczelni wyższych

Uniwersytet Jagielloński pokonał Uniwersytet Warszawski w rankingu uczelni wyższychŹródło: Inne
dz3siig
dz3siig

Uniwersytet Jagielloński został liderem tegorocznego rankingu szkół wyższych Rzeczpospolitej i Perspektyw. Wrócił na pierwsze miejsce po trzech latach i zdetronizował Uniwersytet Warszawski.

Kapituła konkursu uznała, że uniwersytet ten jest najbardziej prestiżową szkołą wyższą i daje swoim absolwentom największe możliwości. Rektor UJ prof. Karol Musioł uważa, że wysoką pozycję uczelnia zawdzięcza postawieniu na dobrą dydaktykę i badania naukowe.

W pierwszej piątce najlepszych uniwersytetów znalazły się: Uniwersytet Warszawski, Wrocławski, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Najlepszą uczelnią ekonomiczna jest w rankingu Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, potem Akademia Ekonomiczna w Poznaniu, Akademia Wrocławska, Krakowska oraz Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

W zestawieniu uczelni technicznych liderem jest Politechnika Warszawska przed swoją odpowiedniczką z Wrocławia, trzecie miejsce zajmuje zaś Akademia Górniczo- Hutnicza w Krakowie. W pierwszej piątce znalazły się także Politechnika Łódzka i Politechnika Gliwicka.

dz3siig

Wśród uczelni medycznych najlepsze okazało się Collegium Medicum UJ, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Warszawski Uniwersytet Medyczny, a później Uniwersytet Śląski i Lubelski.

Zestawienie rankingowe to efekt precyzyjnych wyliczeń i setek wypełnionych ankiet. Kapituła oceniła cztery cechy uczelni: prestiż, siłę naukową, warunki studiowania i umiędzynarodowienie studiów. Ocenia się też kadrę naukową i różnorodność oferowanych studentom kierunków.

Szczegółowe wyniki rankingu w czwartkowej Rzeczpospolitej.

dz3siig
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz3siig