Trwa ładowanie...

Ukaże się Autobiografia księdza Twardowskiego

Ukaże się Autobiografia księdza TwardowskiegoŹródło: Inne
do3umk4
do3umk4

Autobiografia ks. Jana Twardowskiego , dwutomowa opowieść o własnym życiu zmarłego 18 stycznia tego roku duchownego i poety, trafi do polskich księgarń na początku grudnia.

Autor z perspektywy lat opowiada o wydarzeniach, które od dzieciństwa kształtowały jego osobowość, rozbudzały wrażliwość, starając się dostrzec w nich ukryty, głębszy sens. W książce znajdziemy nie tylko wspomnienia, ale i rozmyślania o znakach ufności we własnym życiu, potrzebie modlitwy, kształtowaniu duchowości. Ks. Jan Twardowski pisze o swoich dwóch powołaniach - duchownego i poety; o tym, dlaczego pisze, skąd czerpie inspiracje, czym jest dla niego Ewangelia i praca w Kościele, jak rozumie sens pisania. Jako patron kilku szkół ks. Jan Twardowski próbuje też określić jak pojmuje rolę ducha opiekuńczego.

Ks. Jan Twardowski podpisał umowę z Wydawnictwem Literackim na spisanie historii swojego życia już cztery lata temu. Prace nad tekstem posuwały się bardzo wolno. W ostatnich latach życia stan zdrowia ks. Jana Twardowskiego nie pozwalał mu już na samodzielne pisanie. Zarówno swoje ostatnie wiersze, jak i autobiografię dyktował swojej wieloletniej współpracowniczce – Aleksandrze Iwanowskiej.

Przed śmiercią ks. Jan Twardowski zdążył jeszcze osobiście wybrać wiersze i fragmenty swoich tekstów, które włączył do Autobiografii. Sam też dokonał wyboru fotografii, w większości nigdzie dotąd niepublikowanych, którymi książka zostanie zilustrowana.

Autobiografia ukaże się nakładem Wydawnictwa Literackiego w dwu tomach. Pierwszy, obejmujący lata 1915-1959, ukaże się 1 grudnia tego roku. Drugi tom – opisujący wydarzenia lat 1959- 2006 – trafi do księgarń w styczniu 2007 roku.

do3umk4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do3umk4