Trwa ładowanie...

Ukażą się kolejne Rozmowy polskie Rymkiewicza

Ukażą się kolejne Rozmowy polskie RymkiewiczaŹródło: Inne
d1vzcyb
d1vzcyb

Wybór rozmów, jakie przeprowadził Jarosław Marek Rymkiewicz z różnymi rozmówcami - poetami, muzykologami, krytykami literackimi, publicystami i dziennikarzami, ukaże się w formie książkowej jako Rozmowy polskie 1995-2008 . Tom trafi do księgarń 18 maja.

Rozmowy obejmują szerokie spektrum tematów - od poezji i muzyki oraz ich związków z nicością, poprzez kanon literacki i zasady jego funkcjonowania, aż po przeszłość i teraźniejszość Polski.
- Pozwalają one lepiej poznać i zrozumieć światopogląd Rymkiewicza , wciąż chętnie przedstawianego jako l'enfant terrible i apostata oświeconych elit - jako poety i jako gniewnego obserwatora najnowszych dziejów - zapowiada wydawca.

Tytuł nawiązuje do wcześniejszej książki Rymkiewicza pt. Rozmowy polskie latem 1983 roku . Ukazała się ona w drugim obiegu w roku 1984, za co autor został wyrzucony z Polskiej Akademii Nauk. To opowieść o Polsce, Litwie i Rosji i walce z komunizmem na tle opisu wakacji nad jeziorem Wigry, gdzie spędza lato grupa letników z Warszawy.

W Rozmowach polskich 1995-2008 rozmówcami Rymkiewicza są m.in. prof. Bogdan Pociej , poeci Tomasz Majeran i Dariusz Suska . Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Sic!.

d1vzcyb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vzcyb

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj