Trwa ładowanie...
autobiografia
23-04-2010 13:37

Ukazał się drugi tom autobiografii ks. Twardowskiego

Ukazał się drugi tom autobiografii ks. TwardowskiegoŹródło: Inne
d4d643c
d4d643c

W tym tygodniu do księgarń trafi drugi tom autobiografii ks. Jana Twardowskiego . Książka opisująca lata 1959-2006 nosi tytuł Czas coraz prędszy .

Autobiografia jest jedną wielką odpowiedzią na wszystkie pytania wielbicieli poezji księdza. Począwszy od tych: kiedy napisał ksiądz pierwszy wiersz, aż po te kiedy zrodziło się kapłaństwo? – uważa redaktorka książki, wieloletnia współpracownica ks. Twardowskiego , Aleksandra Iwanowska.

Ks. Twardowski podpisał umowę z Wydawnictwem Literackim na spisanie historii swojego życia cztery lata temu. Prace nad tekstem posuwały się bardzo wolno. W ostatnich latach życia stan zdrowia ks. Twardowskiego nie pozwalał mu już na samodzielne pisanie. Zarówno swoje ostatnie wiersze, jak i autobiografię dyktował Iwanowskiej. Książka powstawała przez trzy lata. Przed śmiercią ks. Twardowski zdążył jeszcze osobiście wybrać wiersze i fragmenty swoich tekstów, które włączył do Autobiografii .

– Ksiądz Jan przykładał wielką wagę do rodzącej się książki. Podpowiadał, kierunkował, wskazywał na co zwracać uwagę, co warto i trzeba pokazać. Wybrał motta książki i rozdziałów, redagował podpisy licznych zdjęć. Przekazywał dokumenty, listy, rękopisy, pocztówki, które bardzo chciałby w książce umieścić. W szpitalu podyktował jeszcze myśli do wstępu – wspominała Iwanowska.

d4d643c

Drugi tom autobiografii zawiera wspomnienia z okresu, gdy dla ks. Twardowskiego od sierpnia 1959 roku miejscem kapłańskiej służby stał się kościół Sióstr Wizytek w Warszawie, a mieszkaniem – malutka przyklasztorna kapelania. Książkę zamykają rozmyślania o sensie śmierci i początku nowego życia.Ksiądz Jan Twardowski zmarł 18 stycznia 2006 roku.

Autobiografię księdza Twardowskiego opublikowało Wydawnictwo Literackie.

d4d643c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d643c