Trwa ładowanie...
d1ldobz

Blokada wokół Sejmu. Olejnik wbija szpilę rządzącym

Monika Olejnik ubolewa na Instagramie, że nie może dojść do ulubionej księgarni. Nie o to tak naprawdę chodzi dziennikarce TVN24.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Moniak Olejnik pokazała barierki przed Sejmem
Moniak Olejnik pokazała barierki przed Sejmem (ONS)
d1ldobz

Monika Olejnik zamieściła na swoim profilu na Instagramie krótkie nagranie z okolic Sejmu. Gospodyni "Kropki nad i" pokazuje z daleka szyld znanej księgarni Czytelnik, do której dostęp uniemożliwiają metalowe barierki. Jak z ironią piszę Olejnik, "coraz trudniej jest kupić książki w słynnej księgarni blisko Sejmu". Ogrodzenie nie stanowi jednak zapory przed nachalnymi klientami. Jest częścią obronnego muru wokół niższej izby polskiego paramentu, który wyrósł na Wiejskiej już wczoraj w związku z zapowiadaną na środę akcją blokady Sejmu przez Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Demonstracja przed budynkiem Sejmu (usytuowanym podobnie jak słynna księgarnia na ul. Wiejskiej) zaczęła się 18.11. o godzinie 18:00. Tym razem OSK zamierza protestować nie tylko przeciwko ostatniemu wyrokowi TK zabraniającemu aborcji z przesłanek embriopatologicznych, ale także przeciwko projektowi Andrzeja Dudy, który przewidywałby aborcję tylko w przypadku wad letalnych. Monika Olejnik w ironiczny sposób skomentowała działania policji na wniosek parlamentarzystów.

Gwiazdy wspierają protesty kobiet

"Kiedyś BEZ BARIER w Czytelniku spotykali się artyści: Głowacki, Holoubek, Kutz, Konwicki, Himilsbach i inni. A dzisiaj barykad jest więcej niż książek🙂 Metalowy mur coraz wyższy i dłuższy!" - napisała na Instagramie Monika Olejnik.

Komentujący nagranie dziennikarki internauci z ubolewaniem zauważyli, że smutny to obraz władzy, która odgradza się od swoich obywateli.

d1ldobz

"Za dużo murów płotów i barierek... za mało mostów... przykro mi" - napisała jedna z nich.

Przypomnijmy, że ul. Wiejska jest całkowicie wyłączona z ruchu. Ogólnopolski Strajk Kobiet nie wyklucza, że blokadę Sejmu powtórzy także jutro tj. 19.11. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki w komentarzu dla reportera Tok FM tłumaczył, że barierki powstały w związku z ochroną Sejmu przed "awanturnikami i chuliganami".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ldobz

Podziel się opinią

Share
d1ldobz
d1ldobz