Trwa ładowanie...

Tydzień Bibliotek 2011

W Dniu Bibliotekarza i Bibliotek, czyli 8 maja, rozpocznie się organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Tydzień Bibliotek.

Share
Tydzień Bibliotek 2011Źródło: Stock.xchng
d49mjkj

W Dniu Bibliotekarza i Bibliotek, czyli 8 maja rozpocznie się organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Tydzień Bibliotek.

W tym roku hasłem zachęcającym do odwiedzin biblioteki nie tylko w celu wypożyczenia książki będzie dwuwiersz "Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę". Hasło nawiązuje do oczywistego faktu, że biblioteki to niezastąpiony element naszego rozwoju intelektualnego, kariery zawodowej, spędzania wolnego czasu. Każda cywilizacja chlubiła się posiadaniem bibliotek, choć ich dostępność była oczywiście różna; każde pokolenie ubolewało nad ich niszczeniem i chroniło zasoby na równi z największymi wartościami - wyjaśniają na swoich stronach internetowych pracownicy bibliotek.

Tydzień Bibliotek organizowany jest od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Celem programu jest popularyzacja wiedzy o roli bibliotek w kulturze, promocja czytelnictwa, oraz – jak czytamy na stronie ogólnopolskiego portalu bibliotekarskiego - „upowszechnianie w społeczeństwie świadomości o znaczeniu wiedzy i informacji oraz swobodnego dostępu do nich poprzez biblioteki i ośrodki informacji”.

Z okazji Tygodnia Bibliotek w bibliotekach w całym kraju będą organizowane różnego typu imprezy, m.in. spotkania z autorami, prezentacje, quizy, turnieje szachowe.

d49mjkj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49mjkj
d49mjkj