Trwa ładowanie...
tybet
23-04-2010 13:46

Tybetańska księga umarłych na deskach teatru

Tybetańska księga umarłych na deskach teatruŹródło: Inne
d2olowy
d2olowy

*Teatr Polski we Wrocławiu w sezonie 2008/2009 przygotuje premierę pod tytułem „Tybetańska księga umarłych”. *

Tybetańska Księga Umarłych to starożytny, buddyjski tekst, który traktuje o naturze umysłu i jego przejawach doświadczanych jako obiektywie istniejące światy. Szczegółowo opisuje on wizje, które pojawiają się po śmierci, gdy świadomość nie jest już dłużej związana z ciałem.

d2olowy

Tybetańska księga umarłych uczy jak rozpoznawać owe wizje, dzięki czemu możliwe jest nawet osiągnięcie stanu oświecenia. Dlatego też tekst Tybetańskiej księgi umarłych czyta się na głos umierającym jako pomoc w rozpoznaniu doświadczanych wówczas wizji i osiągnięciu wyzwolenia.

*Reżyserem spektaklu będzie Krzysztof Garbaczewski. Polska prapremiera zapowiadana jest na kwiecień 2009. * Wśród premier zapowiadane są również: spektakl – sceniczna adaptacja Lalki Bolesława Prusa (adaptacja – Jolanta Janiczak i Wiktor Rubin; reżyseria – Wiktor Rubin; premiera – grudzień 2008) oraz „Ziemia obiecana” na podstawie tekstu Władysława Reymonta (adaptacja i reżyseria – Jan Klata; premiera – wrzesień 2009).

d2olowy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2olowy

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj