WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
teatr

Twórczość Stopparda, Myśliwskiego, Allena wśród premier Teatru im. Osterwy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Twórczość Stopparda, Myśliwskiego, Allena wśród premier Teatru im. Osterwy
(Inne)
WP

„Rock'n'roll” Toma Stopparda , „Bóg” Woddy Allena oraz adaptacja Widnokręgu Wiesława Myśliwskiego znalazły się wśród planowanych premier Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie w sezonie 2008/2009.

Plany repertuarowe teatru przedstawił we wtorek na konferencji prasowej jego dyrektor artystyczny Krzysztof Babicki.

Premiera „Rock'n'rolla” odbędzie się 15 listopada. Sztuka brytyjskiego dramaturga i scenarzysty czeskiego pochodzenia, zdobywcy Oskara za scenariusz do filmu „Zakochany Szekspir”, Toma Stopparda będzie pokazana po raz pierwszy w Polsce. Spektakl wyreżyseruje Krzysztof Babicki.

WP

Akcja dramatu rozgrywa się w latach 1968-1990. Sztuka pokazuje m.in. przemiany polityczne i społeczne tych lat, poprzez pryzmat muzyki rockowej, popularnych w tamtym czasie zespołów i ich koncertów.

- Sztuka ma 20 cytatów muzycznych z koncertów m.in. The Rolling Stones, Pink Floyd, The Doors. To jest znakomicie skomponowana przez Stopparda przestrzeń muzyczno-słowna - powiedział Babicki.

W ostatni dzień stycznia przyszłego roku zaplanowano natomiast premierę adaptacji Widnokręgu Wiesława Myśliwskiego - powieści nagrodzonej nagrodą Nike w 1997 r. Adaptacji powieści i reżyserii przedstawienia podjął się Bogdan Tosza. Scenografię do spektaklu przygotuje Jerzy Kalina.

W czerwcu lubelski teatr pokaże premierę komedii Woody Allena pt. „Bóg”. Spektakl wyreżyseruje Grzegorz Kempinsky.

WP

W najbliższy piątek odbędzie się natomiast premiera monodramu „Trzy rozmowy z panem Herbertem” w wykonaniu i reżyserii Witolda Kopcia. Spektakl poetycki przygotowany na podstawie wierszy, esejów i listów Zbigniewa Herberta towarzyszyć będzie III Kongresowi Kultury Chrześcijańskiej, który rozpocznie się w czwartek w Lublinie.

Polub WP Książki
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP