ycipk-1d8bce
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
teatr

Twórczość Stopparda, Myśliwskiego, Allena wśród premier Teatru im. Osterwy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Twórczość Stopparda, Myśliwskiego, Allena wśród premier Teatru im. Osterwy
(Inne)
ycipk-1d8bce

„Rock'n'roll” Toma Stopparda , „Bóg” Woddy Allena oraz adaptacja Widnokręgu Wiesława Myśliwskiego znalazły się wśród planowanych premier Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie w sezonie 2008/2009.

Plany repertuarowe teatru przedstawił we wtorek na konferencji prasowej jego dyrektor artystyczny Krzysztof Babicki.

Premiera „Rock'n'rolla” odbędzie się 15 listopada. Sztuka brytyjskiego dramaturga i scenarzysty czeskiego pochodzenia, zdobywcy Oskara za scenariusz do filmu „Zakochany Szekspir”, Toma Stopparda będzie pokazana po raz pierwszy w Polsce. Spektakl wyreżyseruje Krzysztof Babicki.

ycipk-1d8bce

Akcja dramatu rozgrywa się w latach 1968-1990. Sztuka pokazuje m.in. przemiany polityczne i społeczne tych lat, poprzez pryzmat muzyki rockowej, popularnych w tamtym czasie zespołów i ich koncertów.

- Sztuka ma 20 cytatów muzycznych z koncertów m.in. The Rolling Stones, Pink Floyd, The Doors. To jest znakomicie skomponowana przez Stopparda przestrzeń muzyczno-słowna - powiedział Babicki.

W ostatni dzień stycznia przyszłego roku zaplanowano natomiast premierę adaptacji Widnokręgu Wiesława Myśliwskiego - powieści nagrodzonej nagrodą Nike w 1997 r. Adaptacji powieści i reżyserii przedstawienia podjął się Bogdan Tosza. Scenografię do spektaklu przygotuje Jerzy Kalina.

W czerwcu lubelski teatr pokaże premierę komedii Woody Allena pt. „Bóg”. Spektakl wyreżyseruje Grzegorz Kempinsky.

ycipk-1d8bce

W najbliższy piątek odbędzie się natomiast premiera monodramu „Trzy rozmowy z panem Herbertem” w wykonaniu i reżyserii Witolda Kopcia. Spektakl poetycki przygotowany na podstawie wierszy, esejów i listów Zbigniewa Herberta towarzyszyć będzie III Kongresowi Kultury Chrześcijańskiej, który rozpocznie się w czwartek w Lublinie.

Polub WP Książki
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1d8bce

ycipk-1d8bce
ycipk-1d8bce