Trwa ładowanie...

Twórcy „Ślubów panieńskich” zdradzają pierwsze szczegóły

Twórcy „Ślubów panieńskich” zdradzają pierwsze szczegółyŹródło: Fot. Maciej Dyczkowski/B.B. PR
d3qyipp
d3qyipp

Produkcja ekranowej wersji komedii Aleksansra Fredry Śluby panieńskie zaczyna się na dobre rozkręcać. Od kilku miesięcy metodycznie, ale i dyskretnie, organizowano castingi do filmu Filipa Bajona.

– Aby wybrać aktorów do ról młodych bohaterów Fredry postanowiliśmy objąć castingiem wszystkie szkoły teatralne, a także absolwentów, którzy ukończyli szkołę aktorską rok lub dwa lata temu. I tu natrafiliśmy na pewien istotny problem. Okazało się, że młodzi aktorzy często recytują tekst bez jego pełnego rozumienia, a my mieliśmy dla nich nieco trudniejsze zadanie – naszym celem jest bowiem przełożenie sztuki Aleksandra Fredry na reguły dużego ekranu. Filmem rządzą inne zasady, zatem ważne jest przekazanie emocji zarówno w ruchach, w mimice, jak i właściwej modulacji i interpretacji tekstu - zdradza reżyser obsady Violetta Buhl.

Twórcy zmienili więc pierwotny zamysł. Drugiemu castingowi przyświecało już inne założenie.

– Po pierwszym castingu postanowiliśmy, że aby utrzymać widza w fotelu kinowym, należy zaangażować młodych aktorów, ale już z jakimś doświadczeniem w pracy przed kamerą, świadomością aktorstwa i wyróżniającą się osobowością. Wówczas postaci kreowane na ekranie będą prawdziwe - tłumaczy Buhl.

d3qyipp

Obsada filmu trzymana jest w ścisłej tajemnicy. Takie na razie jest życzenie sponsorów promocji. Jednak Violetta Buhl uchyla rąbka tajemnicy.
– Gdy pojawiły się na przesłuchaniu dwie śliczne, znane aktorki poczuliśmy, że to jest właściwy wybór… Podobnie było z Antkiem Pawlickim. Antoni przedstawił nam się w niekonwencjonalny sposób, był zupełnie inny niż jego młodzi koledzy po fachu – trochę cyniczny, wyluzowany, doskonale posługujący się językiem epoki, a jednocześnie współczesny. Antoni będzie Gustawem, który nie tkwi nogami w XIX wieku i może nawiązać kontakt ze współczesnym młodym widzem – mówi.

– Czwórkę młodych aktorów należało wybrać starannie, pod kątem naturalności i szczerości. Muszą też mieć ten naddatek, który powoduje, że kiedy się ich fotografuje, roztaczają wokół siebie przyciągającą aurę. Chyba nam się to udało… - podsumowuje reżyser filmu Filip Bajon.

Pani Dobrójska, Radost (w tej roli Robert Więckiewicz), Albin i ojciec Klary układają kontrakty małżeńskie. Córka Dobrójskiej Aniela ma zostać żoną bratanka Radosta, hulaki Gustawa. Zbuntowana Klara ma wyjść za mąż za sąsiada Dobrójskiej – Albina. Dziewczęta, chcąc pokrzyżować plany dorosłych, składają śluby, że nigdy nie wyjdą za mąż. Jednak na skutek intryg wszystko się szczęśliwie kończy. Komedia będzie miała także warstwę współczesną, pokazującą uczuciowe relacje pomiędzy aktorami grającymi główne role.

d3qyipp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qyipp

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj