Trwa ładowanie...

Twardowski w muzyce - koncert w parku Praskim

W niedzielę, 28 maja 2015 r., o godzinie 19:00 w muszli koncertowej Parku Praskiego w Warszawie odbędzie się koncert „Twardowski w muzyce”. Utwory do tekstów ks. Jana Twardowskiego wykonają Elżbieta Wojnowska, Weronika Korthals, Marcin Pyciak, zespół„Wszystkiego Dobrego”, grupa muzyczna „Na Górze” z gościnnym udziałem Elżbiety Wojnowskiej i Dawida Wojtkiewicza, a także Oskar„Osi” Lepczyński. Wstęp wolny.

Twardowski w muzyce - koncert w parku PraskimŹródło:
d2xd0fg
d2xd0fg

W niedziel*ę, 28 maja 2015 r., o godzinie 19:00 w muszli koncertowej Parku Praskiego w Warszawie odbędzie się koncert„Twardowski w muzyce”. Utwory do tekstów ks. Jana Twardowskiego wykonają Elżbieta Wojnowska, Weronika Korthals, Marcin Pyciak, zespół„Wszystkiego Dobrego”, grupa muzyczna „Na Górze” z gościnnym udziałem Elżbiety Wojnowskiej i Dawida Wojtkiewicza, a także Oskar„Osi” Lepczy*ński. Wstęp wolny.

Poza znaną wszystkim i lubianą Elżbietą Wojnowską, na scenie zobaczymy artystów mniej znanych, ale bardzo utalentowanych.

Weronika Korthals - piosenkarka, kompozytorka, dyrygentka. Mieszkanka Kaszub – ma swoim repertuarze utwory w języku kaszubskim. Laureatka Szansy na sukces w programie z repertuarem Violetty Villas. W latach 2004 - 2009 wokalistka zespołu Ha-Dwa-O! Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku (specjalność - dyrygentura chóralna). Ma na swoim koncie dwie solowe płyty – „Na wiedno” oraz „Velevetka”.

Marcin Pyciak – kompozytor, producent, pianista, wokalista. Współtwórca wielu projektów muzycznych (Oko Proroka, Bongo Bongo, Optymista, exOptymista). Obecnie solista, a także członek duetu Greetings From Poland.

d2xd0fg

Dawid Wojtkiewicz – prawnik, który porzucił Temidę dla Melpomeny, ukończył Studio Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej w Gdyni i stał się aktorem, wokalistą i konferansjerem. Brał udział w spektaklach teatralnych, prezentował recitale piosenkarskie, tworzył autorskie projekty muzyczne współpracując m.in. z Centrum Kultury, Teatrem Muzycznym i Teatrem Miejskim w Gdyni.

Oskar „Osi” Lepczyński – człowiek orkiestra, raper, konferansjer, sportowiec, działacz społeczny, radny poznańskiego Osiedla Piątkowo.

Zespół „Wszystkiego Dobrego” – zespół tworzy troje muzyków oraz wokalistka, Alicja Czura-Musialik. W repertuarze zespołu znajdują się autorskie piosenki do wybranych tekstów ks. Jana Twardowskiego. Grupa istnieje od maja 2013 roku. Założycielem zespołu oraz autorem muzyki jest Jacek Swoboda.

Grupa „Na Górze” powstała w 1994 roku. W jej skład wchodzą m.in. osoby, które przez wyrozumiałe społeczeństwo są uznawane za niepełnosprawne (m.in. mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej położonego na wsi pod Piłą). Obok nich, równorzędnie występują muzycy traktowani przez powierzchowne społeczeństwo jako pełnosprawni. Dzięki wspólnej działalności scenicznej postawili pod znakiem zapytania wszelkie tego typu etykietki, dystansując się do nich. Na Górze lubi grać z innymi, uznanymi artystami z różnych klimatów muzycznych – koncertowali i nagrywali m.in. z Tomaszem Budzyńskim z Armii, Maciejem Cieślakiem ze Ścianki i Zbigniewem Zamachowskim. Wydali dwie płyty – „Rre generacja” i „Satysfakcja”.

d2xd0fg

W trakcie koncertu usłyszymy m.in. prapremierowe wykonania: Elżbieta Wojnowska po raz pierwszy zaśpiewa „Miłość” do tekstów trzech wierszy ks. Twardowskiego, Marcin Pyciak utwór „Niecierpliwa – Pisała”, natomiast grupa „Na Górze” wykona sześć piosenek skomponowanych specjalnie w związku z jubileuszem stulecia urodzin ks. Jana. Weronika Korthals przedstawi utwory z płyty „On”, natomiast zespół „Wszystkiego Dobrego” – piosenki z krążka „Po prostu w Niego uwierzyć”.

d2xd0fg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xd0fg