Trwa ładowanie...
kultura

TVP Kultura bezpłatnie w sieciach kablowych

Share
TVP Kultura bezpłatnie w sieciach kablowychŹródło: Inne
d1dt1es

Kanał TVP Kultura będzie bezpłatnie rozpowszechniany w sieciach kablowych.

Porozumienie w tej sprawie Telewizja Polska zawarła z Polską Izbą Komunikacji Elektronicznej (PIKE), skupiającą operatorów kablówek - poinformował rzecznik prasowy TVP Jarosław Szczepański.

Porozumienie otwiera drogę do obecności tego programu w blisko 4 milionach gospodarstw domowych wyposażonych w telewizję kablową.

Jeszcze do niedawna TVP domagała się opłat od operatorów za umieszczenie w ich ofercie kanału Kultura. W czerwcu PIKE przekazała TVP projekt porozumienia i projekt zgody TVP na rozprowadzanie kanału Kultura w kablówkach. Według dokumentu, żadna ze stron nie miała być zobowiązana do jakichkolwiek świadczeń finansowych.

TVP uzależniała podpisanie umowy od zgody operatorów na wprowadzenie opłat za reemisję programów TVP 1, 2, 3 i TV Polonia (sieci kablowe są zobowiązane prawem do zamieszczania tych programów, do tej pory nie płaciły TVP za ich reemisję).

d1dt1es

Według prezesa zarządu PIKE Jerzego Straszewskiego, podpisanie porozumienia w kształcie zaproponowanym przez PIKE jest dużym sukcesem Izby. Straszewski wyraził nadzieję, że także na potrzeby reemisji innych kanałów tematycznych TVP SA uda się dojść do porozumienia, które szanować będzie obowiązujący i pożądany ład prawny.

Zdaniem prezesa zarządu TVP Jana Dworaka, decyzja zarządu PIKE jest optymistyczna, bo otwiera widzom zdecydowanie łatwiejszy dostęp do TVP Kultura, a także (...) do następnych przygotowywanych przez TVP SA kanałów tematycznych.

Kanał Kultura, który ruszył 24 kwietnia, można obecnie odbierać za pośrednictwem satelity bądź platform cyfrowych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1dt1es

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dt1es
d1dt1es