Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
Komiksowy
02-02-2016 11:51

''Tutaj'' najlepszym komiksem Festiwalu w Angouleme

Na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Komiksowym w Angouleme (28-31.01), najważniejszym tego typu wydarzeniu w Europie, dwie najważniejsze nagrody powędrowały do autorów wydawanych przez Wydawnictwo Komiksowe. 

''Tutaj'' najlepszym komiksem Festiwalu w AngoulemeŹródło:
dv79y73
dv79y73

Na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Komiksowym w Angouleme (28-31.01), najważniejszym tego typu wydarzeniu w Europie, dwie najważniejsze nagrody powędrowały do autorów wydawanych przez Wydawnictwo Komiksowe.

Fauve d'or za najlepszy album otrzymał * Richard McGuireza „Tutaj”* a nagroda za całokształt twórczości powędrowała do * Hermanna Huppena, autora m.in. serii * „Wieże Bois-Maury”. Nakładem Wydawnictwa Komiksowego w tym roku ukaże się najnowszy komiks Hermanna, "Staruszek Anderson" oraz wznowienie legendarnego komiksu do scenariusza Jeana van Hamme’a (scenarzysta m.in. serii "Thorgal") , "Krwawe gody".

Inne komiksy, które Wydawnictwo Komiksowe zamierza zaprezentować polskim czytelnikom w najbliższym czasie, to:

Rani (luty, marzec) - nowa seria przygodowa autorstwa Jeana van Hamme’a i Francesa Vallesa. Utrzymana w klimacie „płaszcza i szpady” opowieść o przygodach walecznej Jolanny de Valcourt to świetna rozrywka dla miłośników komiksu prawie w każdym wieku.

Azymut (luty-kwiecień) – komiks, który mógłby stworzyć Lewis Carroll, gdyby żył współcześnie. Z wyobraźnią Lupano i Andreae trudno konkurować – w krainie gdzie można ukraść biegun północny, czas jest względny a wszyscy boją się ptaka Pożeracza czasu – nie może zabraknąć czytelników komiksu. Seria aktualnie składa się z trzech tomów, które wydamy w ciągu trzech miesięcy. Komiks otrzymał ważne francuskie nagrody m.in. Prix Millepages, BDGest'Arts (kolory i scenariusz w 2014 roku) jak i był na krótkiej liście nominowanych w konkursie na Festiwalu w Angoulême w 2013 roku.

dv79y73

Miejsca *– zbiór dwunastu opowieści komiksowych autorstwa *Briana Wooda i Ryana Kelly. Bohaterką opowiadań jest Megan McKeenan, punkówa, która co chwilę zmienia pracę, miejsce zamieszkania, pomysł na życie. Dwanaście różnych miejsc, dwanaście różnych historii, które łączy - poza główną bohaterką – poszukiwanie odpowiedzi na ważne nie tylko dla młodych marzycieli pytania o sens życia. Brian Wood za scenariusz do komiksu był nominowany do nagród Eisnera.

dv79y73
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv79y73