Trwa ładowanie...
fallaci
23-04-2010 13:46

Tłumy w kolejce po książkę Oriany Fallaci

Tłumy w kolejce po książkę Oriany FallaciŹródło: Inne
d19p3yz
d19p3yz

Przed księgarniami we Florencji, gdzie urodziła się i zmarła Oriana Fallaci , ustawiły się w środę długie kolejki po jej wydaną tego dnia książkę Kapelusz pełen wiśni, obszerną sagę rodzinną, opowiadającą o Toskanii i przodkach słynnej pisarki.

Książka ukazała się w nakładzie 350 tysięcy egzemplarzy, ale przypuszcza się, że zostanie bardzo szybko sprzedana.

Również w innych miastach w całych Włoszech miłośnicy twórczości światowej sławy pisarki i dziennikarki kupują opowieść o burzliwych dziejach rodziny Fallaci , wplecionych w historię Włoch kilku wieków.

d19p3yz

Dziennik „Corriere della Sera” podkreśla w zamieszczonej w środę recenzji, że przedstawiając kolejne etapy dziejów swego rodu oraz kraju, Oriana Fallaci opowiada także bardzo dużo o sobie. Kreśli przy tym brawurowo postaci kobiet ze swej rodziny - odważnych, zbuntowanych, niezależnych. Ich symbolem jest jedna z nich - Caterina, która we Florencji wykrzyczała Napoleonowi prosto w twarz: „Niech cię szlag trafi!”.

Recenzenci nie mają wątpliwości, że najnowsza, wydana pośmiertnie powieść Fallaci to napisana doskonale, z typową dla niej werwą, porywająca historia mody, stylu życia, obyczajów, medycyny, sztuki, kuchni, a nawet rolnictwa i botaniki kilku epok.

d19p3yz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19p3yz