Trwa ładowanie...

Trzymaj za rękę

Trzymaj za rękęŹródło: Inne
d244mrb
d244mrb

Wczoraj, podczas konferencji prasowej z udziałem autorki, zaprezentowano polskie tłumaczenie poradnika na temat choroby Parkinsona przeznaczonego dla dzieci.

Nie upadniesz, bo trzymam cię za rękę. Choroba Parkinsona - przewodnik dla dzieci napisała Rasheda Ali, córka Muhammada Alego. Zna ona te chorobę z własnego doświadczenia, gdyż jej ojciec – słynny bokser – cierpi na to schorzenie od ponad 20 lat. Dlatego postanowiła wytłumaczyć dzieciom, dlaczego starsze osoby z ich otoczenia nagle zaczynają zachowywać się trochę inaczej.

Książka w prosty sposób tłumaczy najmłodszym, dlaczego dziadkowie i babcie mają problemy z wyraźną artykulacja słów i niezdarnie poruszają się, skąd się bierze drżenie ich rąk i odmienna od zwyczajnej mimika, że zmiany nastroju mają podłoże chorobowe, etc.

Objawy przedstawiane są na przykładzie historyjek wziętych z życia. Autorka pokusiła się nawet o porady, jak można poradzić sobie z kłopotliwą sytuacją. I tak problemy w komunikacji werbalnej złagodzić może zastąpieniem słów rysunkami. Do książki dołączono słownik terminów związanych z chorobą.

d244mrb

„Chciałabym, aby ten przewodnik zachęcił krewnych do jak największej liczby kontaktów osobistych z chorym. Empatia i wsparcie dla niego to najważniejsze elementy terapii” - zaznaczyła autorka. Chociaż poradnik skierowany jest do najmłodszych czytelników, może dobrze się przysłużyć także starszym.

Na chorobę Parkinsona chorował Jan Paweł II, Katherine Hepburn, Johnny Cash, Salvador Dali, Harry Truman.

Światowa premiera książki odbyła się 5 kwietnia. Z godną kontynuacji szybkością pojawiła się na polskim rynku księgarskim.

d244mrb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d244mrb