Trwa ładowanie...
konkurs
17-05-2016 22:17

Trzecia edycja Konkursu im. Janusza Christy Klubu Świata Komiksu Wydawnictwa Egmont

Wydawnictwo Egmont zaprasza do III edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”. Udział mogą wziąć wszyscy rysownicy – zawodowcy i amatorzy. Konkurs zostanie oficjalnie ogłoszony 21 maja podczas Festiwalu Komiksowa Warszawa na Stadionie Narodowym.

Trzecia edycja Konkursu im. Janusza Christy Klubu Świata Komiksu Wydawnictwa EgmontŹródło: Egmont
dzbxl1d
dzbxl1d

Wydawnictwo Egmont zaprasza do III edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”. Udział mogą wziąć wszyscy rysownicy – zawodowcy i amatorzy. Konkurs zostanie oficjalnie ogłoszony 21 maja podczas Festiwalu Komiksowa Warszawa na Stadionie Narodowym.

III edycja *„Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”* to szansa dla młodych polskich rysowników i scenarzystów na wykreowanie nowych, współczesnych bohaterów komiksów dla dzieci. Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac mają możliwość wydania pełnowymiarowych albumów komiksowych a także otrzymają dla nich wsparcie promocyjne. Konkurs to również okazja do zaprezentowania młodemu pokoleniu twórczości Janusza Christy, twórcy kultowych polskich bohaterów komiksowych – Kajka i Kokosza.

Premiera nowych albumów komiksowych finalistów poprzednich edycji będzie miała miejsce w dniach 19-22 maja br. na Festiwalu Komiksowa Warszawa.

Krasnolud Nap. Smocza kraina, *tom 1*

dzbxl1d

Scenariusz: Maciej Jasiński

*Rysunki: *Krzysztof Trystuła

*Oprawa: *miękka ze skrzydełkami

Objętość: 40 stron

Format: 215x290

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-1689-4

Język oryginału: polski

Seria: Konkurs im. Janusza Christy

Kategoria: komiks polski

Tematyka: przygodowe fantasy

Pełna szalonych przygód opowieść fantasy dla dzieci w każdym wieku. Album powstał jako rozwinięcie krótkiej historii nagrodzonej w drugiej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

dzbxl1d

Nap jest krasnoludem z magicznej krainy. Co więcej – sam posiada moc, którą pragnie zawładnąć zły lord Dartor. Pewnego dnia Nap spotyka księżniczkę Klarę i jej przyjaciela Rodricka, których namawia na wspólną wyprawę w swoje rodzinne strony. Ich śladem rusza ojciec Klary wraz z oddziałem rycerzy, a także złowieszczy lord Dartor. Bohaterowie napotkają na swej drodze wiele niebezpieczeństw i magicznych stworów. Trafią do tytułowej Smoczej Krainy i będą musieli wykazać się olbrzymią odwagą, aby uratować swoich bliskich.

Album stworzyli Maciej Jasiński, scenarzysta wielu komiksów biograficznych i dla dzieci (np. Uczeń Heweliusza, Detektyw Miś Zbyś na tropie), oraz Krzysztof Trystuła, ilustrator, projektant graficzny i autor komiksów (m.in. albumu Uczeń Heweliusza).

Wojtek i Rudy. W tarapatach*, *tom 1

Scenariusz: Piotr Hołod

dzbxl1d

*Rysunki: *Piotr Hołod

*Oprawa: *miękka ze skrzydełkami

Objętość: 40 stron

Format: 215x290

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-1690-0

Język oryginału: polski

Seria: Konkurs im. Janusza Christy

Kategoria: komiks polski

Tematyka: humorystyczno-przygodowa

Pełna humoru opowieść przygodowa dla dzieci. Album powstał jako rozwinięcie krótkiej historii nagrodzonej w drugiej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

dzbxl1d

Do świata dwóch serdecznych przyjaciół, Wojtka i Rudego, nuda nie ma wstępu. Każda sytuacja może stać się początkiem wspaniałej przygody. Czy to w szkole, czy na osiedlowej górce, czy u babci na wsi – chłopcy nie przepuszczą żadnej okazji do zabawy... Nawet jeśli często wpadają przez to w tarapaty!

Autorem albumu jest Piotr Hołod, absolwent warszawskiej ASP, od dzieciństwa fan komiksu.

Tomek i Jacek. Groźne graty, *tom 2*

dzbxl1d

Scenariusz: Michał Chojnacki

*Rysunki: *Jakub Grochola

*Oprawa: *miękka ze skrzydełkami

Objętość: 40 stron

Format: 215x290

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-1688-7

Język oryginału: polski

Seria: Konkurs im. Janusza Christy

Kategoria: komiks polski

Tematyka: przygodowa

Zaskakująca i zabawna opowieść dla dzieci. Drugi tom serii, która powstała jako rozwinięcie krótkiej historii nagrodzonej w pierwszej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

dzbxl1d

Dla Tomka i Jacka festyn naukowy to doskonała okazja, żeby pochwalić się pamiątkami z wakacji
i poznać nowych kolegów. Beztroska zabawa trwa jednak tylko do czasu, aż przyjaciele postanowią oczyścić ze śmieci pobliski las. A robią to za pomocą pewnej cudownej mikstury... Zaledwie kilka jej kropel wystarczy, żeby mały leśny festyn naukowy zamienił się w wielką i niezapomnianą przygodę.

Album jest dziełem Michała Chojnackiego, scenarzysty komiksowego i redaktora naczelnego pisma dla lekarzy weterynarii, oraz Jakuba Grocholi – rysownika komiksowego i ilustratora.

Rysiek i Królik. Pasztet z trocin, *tom 2* **

Scenariusz: Łukasz Piotrkowicz

*Rysunki: *Krzysztof Budziejewski, Katarzyna Urbaniak

*Oprawa: *miękka ze skrzydełkami

Objętość: 40 stron

Format: 215x290

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-1638-2

Język oryginału: polski

Seria: Konkurs im. Janusza Christy

Kategoria: komiks polski

Tematyka: humorystyczna

Opowieść dla dzieci i młodzieży o codziennych kłopotach dwóch chłopców. Drugi tom serii, która powstała jako rozwinięcie krótkiej historii nagrodzonej w pierwszej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

Humorystyczny komiks o szkolnych i domowych perypetiach pary przyjaciół. Rysiek ma mnóstwo energii i optymizmu, ale także wielki talent do wpadania w kłopoty. Królik dla odmiany jest spokojny i pisze wiersze, a jednocześnie jest zapalonym fanem gier komputerowych i konsolowych.

W Pasztecie z trocin Rysiek spróbuje przezwyciężyć swoją niechęć do matematyki, Królik natomiast będzie musiał odkryć, kto jest dręczącym go internetowym trollem. Nie będą to łatwe zadania, gdyż po drodze pojawią się problemy miłosne, kłopoty z pracami domowymi, przygoda ze sławnym zespołem i starcia z miłośnikiem ostrych kebabów.

Scenariusz albumu napisał Łukasz Piotrkowicz (z wykształcenia finansista), rysunki stworzył Krzysztof Budziejewski (niepracujący w zawodzie historyk), a kolorami zajęła się Katarzyna Urbaniak (absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie).

dzbxl1d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzbxl1d