Trwa ładowanie...
d4lyo0l

Triumfy szwedzkich kryminałów w europejskich księgarniach

d4lyo0l
d4lyo0l

W dziesiątce autorów najlepiej sprzedających się w Europie w 2009 książek znalazło się aż trzech szwedzkich autorów powieści kryminalnych. Pierwsze miejsce zajął Stieg Larsson , autor trylogii kryminalnej Millennium, która rozeszła się w ponad 26 mln egzemplarzy - podał Instytut Książki, powołując się na ranking magazynu The Bookseller.

Ranking autorów książek najlepiej sprzedających się w Europie sporządził brytyjski magazyn The Bookseller na podstawie 10 najważniejszych europejskich list bestsellerów publikowanych przez branżowe czasopisma - m.in. niemiecki Buchreport, francuski Livres Hebdo oraz samego Booksellera.

Trylogia Larssona Millennium w 2009 r. została bestsellerem w pięciu krajach: Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii, Francji i we Włoszech. Prawa do jej publikacji sprzedano już do 44 krajów. W Polsce pierwsza część Millennium (_ Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet_) zajęła m.in. drugie miejsce na liście najlepiej sprzedających się książek Empiku za roku 2009.

W rankingu Booksellera najlepiej sprzedających się książek w Europie drugie miejsce zajęła Stephanie Meyer (seria Zmierzch) oraz Dan Brown (_ Zagubiony symbol_).

Larsson nie jest jedynym szwedzkim literatem na liście najpopularniejszych autorów w Europie. Na szóstym miejscu znalazła się Camilla Laeckberg, uznawana za "nową królową skandynawskiego kryminału", autorka cyklu o policjancie Hedstroemie; dziewiąte miejsce zajął natomiast Henning Mankell , autor serii o komisarzu Wallanderze.

d4lyo0l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lyo0l