Trwa ładowanie...

Tragiczna historia Anne Frank doczeka się ekranizacji

Tragiczna historia Anne Frank doczeka się ekranizacjiŹródło: AFP
d3jjdm5

David Mamet podejmie się realizacji filmu The Diary of Anne Frank. Obraz będzie inspirowany słynnym pamiętnikiem Anne Frank oraz sztuką Alberta Hacketta i Frances Goodrich, która została już raz w 1959 roku zaadaptowana na potrzeby kina.

d3jjdm5

Anne Frank urodziła się w 1929 roku we Frankfurcie nad Menem, w żydowskiej rodzinie od wielu pokoleń mieszkającej w Niemczech, która po dojściu Hitlera do władzy uciekła do Amsterdamu. Gdy w 1940 roku Niemcy zajęli Holandię rodzina Franków postanowiła się ukryć. Schronieniem stała się opuszczona oficyna kamienicy w Amsterdamie.

Ukrywająca się dziewczynka prowadziła dziennik. Zapiski były w formie listów do nieistniejącej przyjaciółki Kitty. Ostatni z nich nosił datę 1 sierpnia 1944 roku. Powstał na trzy dni przed aresztowaniem autorki. Anne Frank zginęła w hitlerowskim obozie koncentracyjnym Bergen-Belsen.

Przejmujący _ Dziennik_ Anne Frank , stanowiący jedno z najważniejszych świadectw Holokaustu, ukazał się po raz pierwszy w 1947 roku. Do dziś przetłumaczono go na 67 języków.

Producentem filmu będzie Andrew Braunsberg, który spędził całe lata na zdobywaniu praw do opowiedzenia historii Frank. Natomiast realizacją zajmie się wytwórnia Disney’a.

d3jjdm5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jjdm5