Trwa ładowanie...
seks
23-04-2010 13:26

To nie po katolicku nie czerpać przyjemności z seksu

Share
To nie po katolicku nie czerpać przyjemności z seksuŹródło: Inne
dpv50z3

We Włoszech ukazał się pierwszy katolicki przewodnik po seksie przeznaczonym dla małżeństw. Autorami jego są teolog Elisabetta Broli i katolicki publicysta Roberto Beretta. Książka pt.: Grzech tego nie robić ma zachęcić katolików do częstszego uprawiania miłości.

To nie po katolicku nie czerpać przyjemności z seksu i nie mieć na niego ochoty. Pomocy trzeba szukać u św. Foutina - stwierdzają włoscy kardynałowie.

Tak odważnie w sprawie seksu Kościół jeszcze się nie wypowiadał: "Seks jest zamysłem Bożym", "Seksualność jest skarbem życia", "Poprzez seks przekazujemy miłość", "Seksualną bliskość można porównać do miłości łączącej Ojca, Syna i Ducha Świętego" - stwierdza kardynał Ersilio Tonini.

dpv50z3

Według włoskich gazet autorzy publikacji przed przystąpieniem do pisania dzieła dostali ponoć błogosławieństwo samego Papieża.

Potem spisali szereg wywiadów z włoskimi zwierzchnikami Kościoła. Kardynałowie i biskupi mówią otwarcie:

"Dziś porządny katolik uprawia miłość, a wzgardzanie boskim darem seksu jest wbrew naszej wierze", "Jeśli jesteś impotentem, nie masz ochoty na miłość, musisz się leczyć. To nie jest normalne", "W razie problemów zalecamy zwracać się z modlitwą o wstawiennictwo do św. Foutina, patrona impotentów".

Skąd taka troska Kościoła o życie seksualne Włochów?
„- Chcemy się otrząsnąć z przesądów o seksofobii Kościoła” - mówi Broli.

dpv50z3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpv50z3
dpv50z3