Trwa ładowanie...

Templariusze w w Nowym Jorku

Templariusze w w Nowym JorkuŹródło: Inne
d1ef7ju
d1ef7ju

W księgarniach jest już powieść Raymonda Khoury Ostatni templariusz .

Akka, rok 1291. Zaciekle walki o Ziemie Swiętą kończą się ostatecznie zwycięstwem wojsk muzułmańskich, kładąc tym samym kres podejmowanym krucjatom. Dla ratowania skarbu zakonu templariuszy mieszczącego się w tajemniczej skrzyni, dwóch rycerzy, młody Martin de Carmaux oraz jego opiekun i mentor Aimard de Villiers opuszczają opanowane przez Saracenów miasto.

Nowy Jork, początek XXI wieku. W Metropolitan Museum zostaje zorganizowana unikatowa wystawa, przedstawiająca skarby Watykanu. Na uroczystości inaugurującej jej otwarcie pojawiają się niespodziewanie czterej jeźdźcy ubrani w lśniące zbroje. Na oczach tysięcy ludzi kradną kilka bezcennych eksponatów, zabijając przy tym i raniąc wiele osób, po czym znikają w mrokach Central Parku. FBI rozpoczyna śledztwo. Dowodzi nim stojący na czele regionalnego biura do spraw terroryzmu – Sean Reilly. Rychło okazuje się, iż mężczyźni odpowiedzialni za dokonanie brutalnego napadu giną w tajemniczych okolicznościach. Cennym świadkiem w tej sprawie jest pracująca w instytucie archeologii Tessa Chaykin, a tajemnicze słowa wypowiedziane przez jednego z oprawców: „Prawda was wyzwoli” okażą się kluczem do poznania skrywanej przez setki lat tajemnicy ostatniego z rycerzy zakonu templariuszy.

Frapująca fabuła, nietuzinkowe postacie, wartka akcja i wyszukane dialogi sprawiają, iż ta zgrabnie napisana opowieść nie tylko w sposób niezwykle interesujący traktuje o dziejach zakonu templariuszy i kryptologii. Stanowi ona fascynująca podróż do nieznanych dotąd zakamarków średniowiecznej historii, a zarazem penetruje najskrytsze sfery ludzkiej duszy, która może stanowić siedlisko żarliwej wiary, ale również okrucieństwa i chciwości.

Patronat medialny nad powieścią objęła Wirtualna Polska.

d1ef7ju
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ef7ju

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj