Trwa ładowanie...
d3qyipp
telewizja
23-04-2010 13:20

Telewizyjny księgozbiór

d3qyipp
d3qyipp

W sobotę 28 grudnia o 11.00 w trzecim programie Telewizji Polskiej zostanie wyemitowany pierwszy odcinek nowego programu literackiego Księgozbiór.
Jego gospodarzem będzie Krzysztof Teodor Toeplitz.

O książkach trzeba mówić obszerniej - mówi K.T. Toeplitz. Program ma trwać 40 minut, będzie to jedna z dłuższych audycji telewizyjnych poświęconych literaturze w ofercie polskich stacji. Będą do niej zapraszani autorzy, których łączą wspólne tematy i problemy. Widzowie będą mogli zapoznać się z fragmentami ich dzieł czytanych przez lektora. W dyskusji mają też uczestniczyć młodzi ludzie zaproszeni przez autora programu.

Trwające od wielu lat, wciąż zaogniające się konflikty na tle religijnym, opisywane już niejednokrotnie w mediach i literaturze, to tematy wciąż żywe i nie dające się zamknąć w ciasne ramy stereotypów ukształtowanych przez naszą, środkowoeuropejską historię i kulturę.

Trzech Wojciechów - Jagielski, Giełżyński i Tochman - publicyści i autorzy książek opisujący problematykę islamu - to pierwsi goście programu K.T. Toeplitza. Można się domyślić, że dyskusja będzie dotyczyć Iraku w szerokim kontekście religijnym, politycznym i społecznym.

d3qyipp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qyipp

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj