Trwa ładowanie...
d2bytuw

Telewizja Polska i Polskie Radio ufundują nagrodę literacką

d2bytuw
d2bytuw

Telewizja Polska i Polskie Radio podjęły decyzję o ufundowaniu Nagrody Mediów Publicznych Cogito w dziedzinie literatury pięknej i Opus – w dziedzinie współczesnej muzyki poważnej.

Szczególną rolę w pracach nad jej kształtem odegrały Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, Polski PEN Club i Związek Kompozytorów Polskich, we współpracy z którymi nagrody zostały powołane, a ich członkowie zasiadają w jury. To także potwierdzenie woli mediów publicznych jak najbliższej współpracy ze wszystkimi środowiskami twórczymi.

Nagrody Telewizji Polskiej i Polskiego Radia będą przyznawane każdego roku:
Cogito - autorowi najlepszej książki z dziedziny literatury o szczególnych walorach artystycznych, napisanej i wydanej w języku polskim, której pierwsze wydanie nastąpiło w roku poprzedzającym przyznanie nagrody;
Opus - kompozytorowi polskiemu za utwór muzyczny, którego pierwsze wykonanie i upowszechnienie nastąpiły w roku poprzedzającym przyznanie nagrody.

Nagrody w roku 2008 zostaną przyznane za dzieło literackie i muzyczne, które pierwsze wydanie lub wykonanie miało w roku 2007. Autorzy najlepszej książki i kompozycji 2007 roku otrzymają nagrody każda w wysokości 200 tys. zł.

Kandydatów do 4 maja 2008 r. mogą zgłaszać m.in. instytucje związane z kulturą, wydawnictwa książkowe, fonograficzne oraz członkowie jury.

d2bytuw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bytuw