Trwa ładowanie...
dzieci
23-04-2010 13:23

Telewizja ogłupia, książka rozwesela

Telewizja ogłupia, książka rozweselaŹródło: Inne
d3rj067
d3rj067

Dzieci czytające dużo książek są znacznie weselsze niż ich rówieśnicy spędzający większość czasu przez telewizorem. Do takiego wniosku doszli autorzy opublikowanej w tym tygodniu ankiety poświęconej sytuacji dzieci w Niemczech.

Sondażem przeprowadzonym przez instytut badania opinii publicznej Allensbach objęto 819 dzieci w wielu od 6 do 12 lat. Z ankiety wynika, że 55 proc. dzieci, które podają, że często są smutne, poświęca dużo czasu oglądaniu telewizji. Wśród wesołych dzieci tylko jedna trzecia ogląda często telewizję.

Autorzy ankiety zastrzegają, że szczęście dzieci nie zależy wyłącznie od czytania, ale także od statusu społecznego rodziców i od miejsca zamieszkania.

We wschodnich landach Niemiec tylko 23 proc. dzieci uważa się za „bardzo wesołe”, wobec 41 proc. na zachodzie Niemiec.

Dzieci mieszkające na wsi są zasadniczo bardziej szczęśliwsze niż dzieci „miejskie”. 70 proc. dzieci na wsi zadowolonych jest ze swego dzieciństwa. W wypadku dzieci w miastach odsetek ten wynosi tylko 56 proc.

Wiejskie dzieci mają więcej przyjaciół, więcej miejsca do zabawy oraz więcej rodzeństwa - wyjaśniają autorzy opracowania.

d3rj067
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rj067

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj