Trwa ładowanie...

Teatralna adaptacja powieści Kieszonkowy atlas kobiet

Teatralna adaptacja powieści Kieszonkowy atlas kobietŹródło: Inne
d9ywi1d
d9ywi1d

Warszawski Teatr Powszechny im Zygmunta Hübnera przygotowuje prapremierę spektaklu „Kieszonkowy atlas kobiet” na podstawie powieści Sylwii Chutnik , która za tę debiutancką powieść otrzymała Paszport „Polityki”.

Bohaterkami Sylwii Chutnik są mieszkanki pewnej kamienicy przy ulicy Opaczewskiej w Warszawie, kobiety różnych pokoleń, doświadczone przez wielką historię i pełne dramatycznych okoliczności życie, w którym przyszło im pełnić społeczną rolę kobiety, z wszystkimi tego konsekwencjami. Jest też pewien mężczyzna, który w głębi ducha wolałby być kobietą

Świetnie słysząca i przetwarzająca język ulicy młoda autorka, drapieżnie i z czułością, z humorem, przenikliwie, „w geście feministycznej rewolty”, poprzez losy swoich bohaterów portretuje także Warszawę współczesną i tę dawną, z jej folklorem i obyczajowością.

Reżyseria i opracowanie muzyczne: Waldemar Śmigasiewicz; scenografia: Maciej Preyer; obsada: Adam Woronowicz (narrator), Paulina Holtz (Maria), Joanna Żółkowska (pani Maria), Kazimierz Kaczor (pan Marian), Anna Moskal (Marysia).

Premiera – 6 marca.

d9ywi1d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9ywi1d