Trwa ładowanie...

Teatralna adaptacja powieści Kieszonkowy atlas kobiet

Teatralna adaptacja powieści Kieszonkowy atlas kobietŹródło: Inne
dhlm5mz
dhlm5mz

Warszawski Teatr Powszechny im Zygmunta Hübnera przygotowuje prapremierę spektaklu „Kieszonkowy atlas kobiet” na podstawie powieści Sylwii Chutnik , która za tę debiutancką powieść otrzymała Paszport „Polityki”.

Bohaterkami Sylwii Chutnik są mieszkanki pewnej kamienicy przy ulicy Opaczewskiej w Warszawie, kobiety różnych pokoleń, doświadczone przez wielką historię i pełne dramatycznych okoliczności życie, w którym przyszło im pełnić społeczną rolę kobiety, z wszystkimi tego konsekwencjami. Jest też pewien mężczyzna, który w głębi ducha wolałby być kobietą

Świetnie słysząca i przetwarzająca język ulicy młoda autorka, drapieżnie i z czułością, z humorem, przenikliwie, „w geście feministycznej rewolty”, poprzez losy swoich bohaterów portretuje także Warszawę współczesną i tę dawną, z jej folklorem i obyczajowością.

Reżyseria i opracowanie muzyczne: Waldemar Śmigasiewicz; scenografia: Maciej Preyer; obsada: Adam Woronowicz (narrator), Paulina Holtz (Maria), Joanna Żółkowska (pani Maria), Kazimierz Kaczor (pan Marian), Anna Moskal (Marysia).

Premiera – 6 marca.

dhlm5mz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhlm5mz

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj