Trwa ładowanie...
d2bl827
targi
23 kwietnia 2010, 13:20

Targi Książki w Lipsku rozpoczęte

d2bl827
d2bl827

Blisko 2000 wydawnictw z 28 krajów prezentuje swoje publikacje na rozpoczętych wczoraj Targach Książki w Lipsku.

Targi lipskie to największa, po odbywających się jesienią międzynarodowych targach książki we Frankfurcie nad Menem, impreza tego typu w Niemczech.

Z Polski do Lipska przyjadą autorzy najbardziej znani na niemieckim rynku księgarskim m.in. Olga Tokarczuk, Paweł Huelle oraz Hanna Krall. W dyskusjach politycznych dotyczących poszerzenia Unii Europejskiej na wschód oraz wojny w Iraku udział weźmie publicysta "Polityki" Adam Krzemiński. Podczas trwania targów w programach radiowych emitowanych w wagonach metra będą czytane fragmenty książek polskich autorów.

Przez cały czas lipskich targów w ponad 200 punktach miasta odbywać będą się spotkania z autorami. Swoje utwory czytać ma 750 pisarzy i poetów - wśród nich nobliści Guenter Grass oraz Imre Kertesz.

Punktem kulminacyjnym targów będzie przyznanie w najbliższą niedzielę tradycyjnej Nagrody Europejskiego Porozumienia. Otrzyma ją belgijski pisarz i reżyser Hugo Claus. Urodzony w Brugii autor ma na swoim koncie 30 powieści oraz liczne wiersze, sztuki teatralne i scenariusze.

d2bl827
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bl827

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj