Trwa ładowanie...
d428iek

Targi książki dla dzieci w Bolonii

d428iek
d428iek

Targi Książki dla Dzieci w Bolonii to najważniejsze międzynarodowe wydarzenie rynku wydawniczego dla dzieci. Do Bolonii przyjeżdżają wydawcy, agenci literaccy, autorzy, ilustratorzy i tłumacze literatury dla dzieci, targi odwiedzają również producenci filmowi i telewizyjni oraz producenci zabawek edukacyjnych.

W tym roku targi odbywają się już po raz czterdziesty siódmy i trwają od 23 do 26 marca. Gościem honorowym targów jest w tym roku Słowacja.

Gospodarzem polskiego stoiska jest tradycyjnie już Instytut Książki. Swoje książki zaprezentuje 14 wydawców: AGE, Bellona, Bis, Debit, Dwie Siostry, Hokus-Pokus, Media Rodzina, Mind The Kids, Nasza Księgarnia, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Publicat, Wilga, Wytwórnia i Znak.

Jak co roku wystawą wiodącą polskiego stoiska będzie prezentacja książek wyróżnionych i nagrodzonych w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka roku edycja 2009, przygotowana we współpracy z polską sekcją IBBY. Wystawie towarzyszą wydane przez Instytut Książki foldery prezentujące wyróżnione w konkursie książeczki. Zaprezentowana zostanie również wystawa „Chopin dla dzieci” prezentująca książki poświęcone życiu i twórczości artysty.

d428iek
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d428iek