Trwa ładowanie...
d1vzcyb

Targi EDUKACJA XXI dobiegły końca

d1vzcyb
d1vzcyb

1 września w Pałacu Kultury i Nauki zakończyły się 13. Targi Książki Edukacyjnej EDUKACJA XXI.
Udział w targach wzięło 103 wystawców, wśród których znalazły się w zasadzie wszystkie największe oficyny edukacyjne. Odbyło się 51 imprez towarzyszących - spotkań z autorami, seminariów i dyskusji panelowych. Wydawnictwa zaprezentowały niemal 6400 tytułów, w tym 964 nowości.
Według szacunków organizatorów, frekwencja wyniosła ponad 15 000 osób. Duży wpływ miał na to wstęp wolny na Targi. Wśród odwiedzających targi znaleźli się nie tylko nauczyciele, ale również bibliotekarze, księgarze, dystrybutorzy książek oraz czytelnicy - w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Na Targach można było bowiem zaopatrzyć się nie tylko w podręczniki, ale także literaturę popularno-naukowej, słowniki i encyklopedie, multimedia.
Na targach przedstawiona została szeroka oferta podręczników dla wszystkich typów szkół i poziomów nauczania, w tym dla szkół specjalnych i mniejszości narodowych. Oficyny przygotowały również tytuły na bardzo aktualny i ważny temat wychowania do aktywnego udziału w życiu gospodarczym oraz jak uczyć przedsiębiorczości. Wiele publikacji poświęconych zostało problemom integracji Polski z Unią Europejską. Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak podręczniki dla uczniów pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych, ale także pomoce do nauki języków obcych, literatura piękna, słowniki i encyklopedie, poradniki z różnych dziedzin życia, czasopisma, mapy i atlasy, multimedia, kasety audio oraz wideo.
Największe stoiska miały Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Wydawnictwo Szkolne PWN, Juka, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, Nowa Era/Arka, Pearson Education, Adam, Res Polona, Wydawnictwo Edukacyjne, Graf Punkt, Muza, Mikom. Zainteresowanie wzbudzało także stoisko Proeuropejskiego Centrum Edukacji. Po raz pierwszy w udział wzięło Wydawnictwo Sejmowe.

d1vzcyb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vzcyb

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj