Trwa ładowanie...
potter
23 kwietnia 2010, 13:29

Szkoła rodem z Pottera

Szkoła rodem z PotteraŹródło: Inne
d4gpaj3
d4gpaj3

Szkolnictwu potrzeba zmian – najlepiej na modłę Harry’ego Pottera.

Do takiego wniosku doszli przedstawiciele partii demokratycznej w Wielkiej Brytanii. Nie jest to wbrew pozorom chęć przypodobania się przyszłym wyborcom. Politycy mają nadzieję, że przemiana szkół w do złudzenia przypominające tę, jaką odmalowała J.K. Rowling pozytywnie wpłynie na dyscyplinę wśród uczniów.

Pomysł awansował do jednego z głównych postulatów reformy szkolnictwa, zaproponowanej przez tę partię.

Rzecznik partii, Edward Davey, argumentował, że publiczna edukacja – zwłaszcza sprawy związane z rywalizacją i rozwojem duchowym młodzieży – powinna w większym stopniu być monitorowana przez państwo.

I rodzice, i dzieci będą czuli się lepiej, a to wszystko dzięki książkom o Harrym Potterze. System domów bowiem stworzy wewnątrz szkół odrębne, mniejsze wspólnoty oraz zapewni dzieciom poczucie przynależności do grupy – powiedział.

Dzięki domom młodsze dzieci byłyby pod opieka starszych. To uczyłoby odpowiedzialności, również przy wyborze prefektów i uczestnictwu w zajęciach dodatkowych, nie tylko sportowych.

Jeśli jest to dobre dla Harry’ego i spółki, dobre będzie i dla reszty dzieci.

d4gpaj3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gpaj3

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj