Trwa ładowanie...
trump
22-03-2017 14:11

Słynny rysownik uderza w Trumpa. „Gówno, które mówi mój prezydent”

„Gówno, które mówi mój prezydent: Ilustrowane twitty Donalda J. Trumpa” to najprawdopodobniej pierwsza powieść graficzna, autorstwa obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Przynajmniej po części, bo choć za książką stoi kto inny, to nazwisko Trumpa można wpisać w rubryczkę „scenarzysta” – wszak, gdyby nie jego teksty, publikacja nigdy by nie powstała.

Słynny rysownik uderza w Trumpa. „Gówno, które mówi mój prezydent”Źródło:
d2j5lcg

„Gówno, które mówi mój prezydent: Ilustrowane twitty Donalda J. Trumpa” to najprawdopodobniej pierwsza powieść graficzna autorstwa obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Przynajmniej po części, bo choć za książką stoi kto inny, to nazwisko Trumpa można wpisać w rubryczkę „scenarzysta” – wszak, gdyby nie jego teksty, publikacja nigdy by nie powstała.

Rysownikiem odpowiedzialnym za 120-stronicową publikację jest uznany artysta Shannon Wheeler, zdobywca prestiżowej nagrody Eisnera i ilustrator „New Yorkera” (co ciekawe, rysownik dostał Eisnera za zbiór rysunkowych żartów, które zostały odrzucone przez „New Yorkera” jako zbyt nieśmieszne).

Wheeler zilustrował ponad 100 najgłośniejszych i najbardziej kontrowersyjnych twittów Donalda Trumpa (którego nazywa 140-znakowym prezydentem). A przypomnijmy, że nadużywający mediów społecznościowych miliarder jest wielką gwiazdą Twittera, na którym nie tylko komentuje swoje poczynania i plany, ale i bezpodstawnie oskarżył prezydenta Obamę o założenie podsłuchu w jego hotelu czy wielokrotnie wyrażał dezaprobatę wobec Arnolda Schwarzeneggera, nowego prowadzącego program „Praktykant”.

Ciekawa jest notka na ostatniej stronie okładki, wiernie imitująca literacki styl twittów Trumpa. „Niektórzy mówią, sam nie wiem, wy mi powiedzcie, ale mnóstwo ludzi mówi, że to najlepsza książka roku. Ten koleś, Shannon Wheeler, tworzy te ilustracje dla New Yorkera, Mad, The Onion – jest bardzo, bardzo dobry, okej? Teraz zilustrował najbardziej niesamowite twitty. Wow! Nie uwierzycie, co zrobił z tymi twittami. Wiecie ludzie, te twitty zmieniły świat! To prawda! To naprawdę prawda! Każdy będzie chciał tej książki – nawet hejterzy i frajerzy (SMUTNE!)”.

Co ciekawe, mimo iż Twittera prezydenta Trumpa mogą przeczytać wszyscy, książka Wheelera opatrzona została ostrzeżeniem „dla dorosłego czytelnika (16+)”. „Gówno, które mówi mój prezydent” wyjdzie w sierpniu nakładem wydawnictwa Top Shelf Productions.

(img|723360|center)

(img|723361|center)

d2j5lcg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j5lcg