Trwa ładowanie...
d4y40zv

Sylwia Chutnik laureatką Społecznego Nobla Ashoki 2009

d4y40zv
d4y40zv

Prezes Fundacji MaMa Sylwia Chutnik została laureatką Społecznego Nobla Ashoki 2009. Nagrodę wręczono jej we wtorek podczas konferencji na temat nieodpłatnej pracy kobiet, którą Fundacja MaMa zorganizowała w Sejmie.

Społeczne Noble to nagroda przyznawana co roku przez międzynarodową organizację Ashoka. Misją Ashoki jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego poprzez inwestowanie w przedsiębiorców, którzy łączą pasję pomagania innym z profesjonalnym podejściem do pracy.

Jak wyjaśniła Ewa Konczal reprezentująca Ashokę w Polsce, organizacja doceniła m.in. szereg akcji podjętych przez Fundację MaMa, np. kampanię "O Mamma Mia! Tu wózkiem nie wjadę". Dzięki tej akcji wiele warszawskich budynków użyteczności publicznej zostało przystosowanych do potrzeb rodziców z dziećmi i osób na wózkach. Ashoka wyróżniła także wylansowanie przez Sylwię Chutnik nowego trendu wśród właścicieli stołecznych kawiarń, restauracji, aby czynić swoje lokale przyjaznymi dla rodzin z małymi dziećmi.

" Sylwia Chutnik została naszym kolejnym Noblistą, otrzymała od nas wsparcie finansowe i merytoryczne, zostaje członkiem Ashoki na całe życie i dołącza do prestiżowej grupy przedsiębiorców społecznych, czyli ludzi, którzy myślą o tym, jak wprowadzać zmiany na poziomie systemowym" - mówiła Ewa Konczal.

d4y40zv

Ashoka działa od 1980 r. w ponad 70 krajach świata, zrzesza 2,2 tys. osób. Wyszukuje i zrzesza wyjątkowe osobowości, wprowadzające innowacyjne, systemowe rozwiązania problemów społecznych. Od 1995 r. Ashoka przyjęła do swojego grona 66 osób z Polski, wśród których są m.in. założyciel Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji Piotr Pawłowski oraz Jacek Strzemieczny z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Swoim Noblistom Ashoka zapewnia wsparcie finansowe w postaci trzyletniego stypendium, które pozwala im na rozwój osobisty oraz wsparcie merytoryczne, m.in. przez poszukiwanie partnerów biznesowych.

"Sylwia reprezentuje środowisko matek, kobiet pracujących w domu, wychowujących dzieci; wśród Ashokowców mamy ludzi zajmujących się różnymi problemami społecznymi: działających na rzecz osób niepełnosprawnych, długotrwale bezrobotnych, młodzieży leczącej się z uzależnień. Naszym zadaniem jest wspieranie osób, które nie tylko działają lokalnie, ale próbują rozwiązania, które sprawdziły się na poziomie lokalnym, przenosić na poziom systemowy i w sposób trwały zmieniać na lepsze sytuację np. osób wykluczonych społecznie" - mówiła Konczal.

d4y40zv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4y40zv

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj