Trwa ładowanie...
turystyka
23-04-2010 13:53

„Świętokrzyski Szlak Literacki” - przewodnik dla turystów

„Świętokrzyski Szlak Literacki” - przewodnik dla turystówŹródło: Inne
d3yfyzy
d3yfyzy

Biografie pisarzy i poetów, miejsca utrwalone przez nich w literaturze oraz propozycje wycieczek śladami twórców, którzy weszli do historii piśmiennictwa polskiego – można znaleźć w przewodniku turystycznym „Świętokrzyski Szlak Literacki” wydanym w Kielcach.

Autorzy liczącej ponad 150 stron, ilustrowanej zdjęciami, rycinami i mapami książki przedstawiają ponad 50 miejsc związanych z życiem i twórczością wielkich pisarzy. Rekomendują miłośnikom literatury i historii do odwiedzenia dziewięć atrakcyjnych tras turystycznych szlakiem literackim.

W gronie znamienitych ludzi pióra, którzy wpisali się w historię regionu są także: Wespazjan Kochowski, Stanisław Konarski , Bolesław Leśmian , Wiesław Myśliwski , Edmund Niziurski , Józef Ozga-Michalski , Zbigniew Oleśnicki, Jan Chryzostom Pasek , Mikołaj Rej , Walery Przyborowski , Włodzimierz Sedlak, Leopold Staff , Henryk Sienkiewicz i Stefan Żeromski .

d3yfyzy

Publikacja powstała w ramach przedsięwzięcia „Literacki Atlas Polski”, które stanowi autorski projekt edukacyjno-wydawniczy Instytutu Książki, realizowany wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwem Bezdroża.

W ramach projektu, uczniowie pod opieką nauczyciela zbierają świadectwa literackie związane z ich miejscowością i regionem - szukają informacji na temat miejsc opisanych w utworach literackich lub miejscowości, w których autor urodził się, mieszkał, pracował i zostawił po sobie ślad.

Dzięki pracy uczniów powstał przewodnik po literackiej Polsce, a także publikacje regionalne. Pierwszą z nich - opracowaną przez ponad 20 autorów - wydano staraniem Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego - informuje Instytut Książki w nocie wydawniczej.

d3yfyzy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yfyzy

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj