Trwa ładowanie...
dzień
23 kwietnia 2010, 13:33

Światowy Dzień Pocałunku

Światowy Dzień PocałunkuŹródło: Inne
db74fez
db74fez

O pocałunkach można śpiewać, pisać wiersze, mówić bez końca albo badać je naukowo. Ale najlepiej je praktykować – dziś Światowy Dzień Pocałunku.

ŚWIAT SIĘ CAŁUJE

O pocałunku mówi się: gorący, delikatny, skryty, czuły. Mierzy się go, przelicza i bada na wszystkie strony. Np. gdzie najlepiej całować? Polacy uznali (w badaniach firmy Firma Nivea, Grupa Beiersdorf), że na ławeczce w parku. Ile osób nie zna smaku rozpalonych warg? Tylko 1 proc. Jaka jest średnia długość pocałunku? Okazuje się, że całkiem niezła – wynosi 30 sekund. Przeliczano nawet ilość kalorii, które spalamy podczas namiętnego całusa – 52.

Z kolei Firma Cafe Kiss przeprowadziła ranking wśród internautów, w którym zadała dwa pytania: co to znaczy mieć piękne usta i kogo całowałbyś namiętnie? 12 tys. internautów opisało wygląd pięknych ust: powinny być duże, kształtne, z głębokim rowkiem na górze. Ciepłe, gorące, lekko rozchylone, w kolorze płatków róż.

Kto może się takimi pochwalić? Oczywiście Angelina Jolie. Wicemiss rankingu została Scarlett Johansson. Wśród panów zwyciężył prezenter telewizyjny Jonathan Ross, drugi był książę William.

db74fez
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db74fez

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj