Trwa ładowanie...
biblioteka
23-04-2010 13:51

Światowa Biblioteka Cyfrowa już otwarta

Światowa Biblioteka Cyfrowa już otwartaŹródło: Jupiterimages
d4y40zv
d4y40zv

Światowa Biblioteka Cyfrowa, w której w internecie można za darmo korzystać z wybranych zbiorów z bibliotek i archiwów całego świata, została zainaugurowana w siedzibie UNESCO w Paryżu.

Zasoby biblioteki mieszczącej się po adresem www.wdl.org można przeszukiwać w siedmiu językach: angielskim, arabskim, chińskim, francuskim, portugalskim, hiszpańskim i rosyjskim.

Fotografia warszawskiego Placu Krasińskich z końca XIX wieku ze zbiorów Biblioteki Kongresu USA i kolorowe karty z wizerunkami ziem polskich wydane w Imperium Rosyjskim to niektóre z materiałów związanych z Polską, jakie można znaleźć w cyfrowej bibliotece. Duże zbliżenia pozwalają na bardzo dokładne oglądanie starych dokumentów.

Projekt, przygotowany z inicjatywy ONZ i 32 instytucji partnerskich, zrealizowała ekipa biblioteki Kongresu USA.

Swój wkład, tak pod względem zawartości, jak i wiedzy technicznej, w tworzenie Światowej Biblioteki Cyfrowej wniosły biblioteki narodowe i instytucje kulturalne takich krajów, jak Arabia Saudyjska, Brazylia, Chiny, Egipt, Francja, Japonia, Rosja, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania.

d4y40zv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4y40zv

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj