Trwa ładowanie...
porwanie
23 kwietnia 2010, 13:39

Świat nie daje spokoju Nataschy Kampusch

Świat nie daje spokoju Nataschy KampuschŹródło: Inne
d10435d
d10435d

Ukazała się książka Dziewczyna z piwnicy. Szokująca historia Nataschy Kampusch Allana Halla i Michaela Leidiga . * Historia Nataschy Kampusch wstrząsnęła całym światem. Ta dziewczyna została uprowadzona jako dziesięcioletnie dziecko i przez osiem lat była więziona przez niejakiego Wolfganga Priklopila. Między Nataschą a jej porywaczem wytworzyła się specyficzna więź, która na nowo definiuje pojęcie syndromu sztokholmskiego. Priklopil stał się dla Nataschy ojcem, przyjacielem, a wreszcie *najprawdopodobniej kochankiem. W dniu jej ucieczki popełnił samobójstwo.

Autorzy starali się dać odpowiedź na dręczące ich pytanie, czy ta biedna nastolatka jest w stanie otrząsnąć się z tego, co ją spotkało, i zacząć życie, o jakim marzyła. Przeprowadzili setki wywiadów z ludźmi, którzy znali ją w dzieciństwie, i konsultowali się ze specjalistami z zakresu psychologii dziecka.

Matka zaginionej Nataschy Kampusch, Brigitta Sirny, która po ośmiu latach uciekła swojemu porywaczowi, mogła mieć udział w zniknięciu córki. Kobieta odpowie za to przed sądem. Sirny broni się, publikując wspomnienia. Książka Lata rozpaczy - moje życie bez Nataschy ma ukazać się w przyszłym miesiącu.

W austriackich mediach powtarzają się spekulacje, że za porwaniem stała jej matka, Brigitta Sirny. Sprawą zajął się były sędzia Martin Wabl. Już raz skazano go za fałszywe oskarżenia pod adresem Sirny, ale Wabl ponownie skierował sprawę do sądu.
- Mam dziewięciu świadków, który potwierdzają moją teorię. Od samego początku podejrzewałem matkę - mówił Wabl. Mężczyzna twierdzi, że dziewczynka była wykorzystywana seksualnie przed porwaniem. A jej zaginięcie miało pomóc w zatajeniu tej sprawy.

d10435d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10435d

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj