Trwa ładowanie...

Sukces Rosario

Sukces RosarioŹródło: Inne
d2sqw0i
d2sqw0i

Filmowa adaptacja książki Jorge Franco Rosario Tijeras , której premiera odbyła się w sierpniu w Medellín, w Kolumbii, odniosła sukces.

W ciągu pierwszych pięciu dni po premierze film obejrzało ponad 500 tysięcy widzów w Kolumbii, a sam film otrzymał wiele pochwał za swoje walory artystyczne i dramatyczne.

Miejsce premiery nie było przypadkowe: to właśnie w Medellín osadzone są wydarzenia historii Rosario.

Jorge Franco urodził się w 1962 roku w Medellín. Studiował reżyserię w Londyńskiej Międzynarodowej Szkole Filmowej na Pontificia Universidad Javeriana. W roku 1996 otrzymał nagrodę im. Carlosa Castro Saavedry za opowiadanie. W tym samym roku dzięki książce Maldito Amor został laureatem narodowej nagrody im. Pedro Gómeza Valderramy, a w 1997 książką Mala Noche wygrał narodowy konkurs na powieść im. Ciudad de Pereira. Jego powieść * Rosario Tijeras (1999) odniosła spektakularny sukces komercyjny (pierwsze wydanie zostało wykupione w jeden weekend), przynosząc autorowi rozgłos i umieszczając go na liście najbardziej obiecujących prozaików* nowej latynoamerykańskiej literatury. W 2002 roku ukazała się najnowsza książka Jorge Franco Paraíso Travel.

Obraz wyreżyserował Emilio Maillé. W głównych rolach wystąpili: Flora Martinez jako Rosario, Alonso Arias jako Ferney, Manolo Cardana jako Emilio, Unax Ugalde jako Antonio, Rodrigo Oviedo jako Johnefe.

d2sqw0i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sqw0i