Trwa ładowanie...

Studenci Oksfordu muszą znać Kapuścińskiego

Studenci Oksfordu muszą znać KapuścińskiegoŹródło: PAP/Mirosław Trembecki
d4mwu7o
d4mwu7o

Oxbridge Applications, instytucja przygotowująca studentów, którzy starają się o przyjęcie na Uniwersytet Oksfordzki, przedstawiła listę 30 książek, z którymi musi się zapoznać każda osoba składająca tam swoją aplikację.

Pozycje zostały podzielone na pięć dziedzin. Politykę i nauki społeczne otwiera _ Książę_ Machiavellego , natomiast w dziale filozofia znalazł się Utylitaryzm Johna S. Milla. Niezmiernie miłą dla nas wiadomością okazało się zamieszczenie książki _ Imperium_ Ryszarda Kapuścińskiego w kategorii humanistyka.

_ Imperium_ to bestseller 1993 roku, tłumaczony na całym świecie. Jest bodaj najwybitniejszym dokonaniem indywidualnego, pełnego inwencji stylu reportażu Kapuścińskiego , będącego niedościgłym wzorem dla największych dziennikarzy dzisiejszych czasów. Książka ukazuje uchwycony na gorąco, w pełnych wielorakich znaczeń przybliżeniach, proces rozpadu Związku Radzieckiego - ostatniego imperium kończącego się stulecia.

Przyszli studenci Oksfordu powinni również wykazać się znajomością literatury związanej z matematyką i naukami ścisłymi. Pozycją zalecaną w tej dziedzinie jest m.in. Making a New Science autorstwa Jamesa Gleicka.

d4mwu7o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mwu7o