Trwa ładowanie...
Materiał partnera
22 kwietnia 2020, 13:37

Strrraszna historia. Wcale nie taka straszna!

Cykl, który sprawia, że nauka historii przestaje być nudna. Coś dla dzieci i młodzieży o mocnych nerwach oraz sporym poczuciu humoru. Światowy bestseller, wydany w ponad 30 językach i sprzedany w ponad 25 milionach egzemplarzy na całym świecie. 15 kwietnia ukazały się kolejne książki z popularnej serii „Strrraszna historia” - „Niesamowici Egipcjanie”, która zabiera czytelników w fascynującą podróż po starożytnym Egipcie oraz „Krwawe rewolucje” zdradzająca kulisy największych przewrotów i rebelii.

Strrraszna historia. Wcale nie taka straszna!Źródło: materiały partnera
d1qhtpt
d1qhtpt

Partnerem tekstu jest Egmont.

Seria książek „Strrraszna historia” przedstawia najważniejsze wydarzenia w zabawny, czasami bardzo dosłowny sposób, ale za to bez zadęcia oraz patosu często spotykanych w szkole i podręcznikach. W poszczególnych tomach najstraszniejsze fakty stają się bardziej oswojone, a szczegółowe informacje, daty, postaci, zdarzenia i ciekawostki łatwiejsze do zapamiętania dla młodych czytelników. Dzięki niebanalnej narracji, komiksowym ilustracjom i sporej dawce humoru każdy może polubić naukę historii.

Książki, które ukazują się w Polsce, zostały napisane przez Brytyjczyka Terry’ego Deary’ego i zilustrowane przez Martina Browna australijskiego rysownika komiksów oraz brytyjskiego autora i ilustratora Phillipa Reeve’a. Fenomen tych książek tłumaczy sam autor, Terry Deary, podkreślając w wywiadach: To oburzające, że nie mówimy dzieciom prawdy o historii. Mam nadzieję, że moje książki właśnie to robią.

Autorzy, zarówno pisarz, jak i ilustratorzy, chcą po pierwsze bawić swoich czytelników, a po drugie przekazywać im rzetelne informacje. Chcą angażować czytelnika, by zobaczył, że to, co jest faktem dla jednych badaczy, dla innych nie jest już tak oczywiste. Dlatego Deary, opisując wydarzenia historyczne, często powołuje się na opinie różnych naukowców i podważa nieomylność niektórych historyków. Czyni to wszystko w typowym dla siebie stylu makabreski.

Z tomu "Niesamowici Egipcjanie" można się dowiedzieć, w jaki sposób piramidy zabezpieczano przed rabusiami, na czym polegała gra w kozę i ile osób padło ofiarą klątwy Tutanchamona. Ponadto, można w nim przeczytać o egipskim bogu z głową krokodyla i o życiu faraonów na podstawie badań ich mumii. A na deser o tym, jakie słodycze wcinały egipskie dzieci.

d1qhtpt

"Krwawe rewolucje" to książka, która odpowie na pytania o to, skąd pochodził słynny gladiator Spartakus, kto wynalazł gilotynę, komu nie w smak była bostońska herbatka i co to jest defenestracja. Książka pokazuje też, jak na pozór błahe wydarzenia stawały się początkiem krwawych przewrotów, jak to jest być rewolucjonistą i jak wyglądał żałosny koniec wielu nieudanych rebelii.

Cykl „Strrraszna historia” to niebanalne opowieści zawsze wciągające, czasem z dreszczykiem, innym razem pełne humoru, ciekawostek i emocji zachęcają dzieci i młodzież do poznawania prawdy o przeszłości. Każdy z tomów serii pokazuje, jak bardzo może być ona fascynująca. Jest szansa, że młodzi czytelnicy pokochają historię i nie raz zaskoczą swoich nauczycieli posiadaną wiedzą. W sumie, na rynku dostępnych jest 12 tomów serii, można znaleźć je tutaj: https://egmont.pl/seria/STRRRASZNA-HISTORIA,s,10355715

Partnerem tekstu jest Egmont.

d1qhtpt

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qhtpt

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj