Trwa ładowanie...

"Strażnicy historii. Nadciąga burza" Damiana Dibbena. Najnowsza pozycja w Literackim Egmoncie

Fabuła powieści rozgrywa się głównie w XIX-wiecznej Francji i dalej w renesansie. Rodzice szesnastoletniego Jake’a znikają bez wieści. Okazuje się, że należą do Tajnych Służb Straży Historii. Jake wyrusza ze współczesnego Londynu XXI wieku do wcześniejszych epok. Musi odnaleźć rodziców, a przede wszystkim udaremnić poczynania manipulującego przy dziejach świata złowrogiego hrabiego Zeldta

"Strażnicy historii. Nadciąga burza" Damiana Dibbena. Najnowsza pozycja w Literackim EgmoncieŹródło: "__wlasne
d2kd53b
d2kd53b

CIEKAWSZA STRONA „HISTORII”

Pierwszy tom nowej przygodowej serii dla młodzieży Damiana Dibbena - Strażnicy historii. Nadciąga burza ukazał się nakładem Literackiego Egmontu.

Debiutancka powieść scenarzysty filmów Upiór w operze i Kot w butach przetłumaczona już na 20 języków zdobyła rangę międzynarodowego bestselleru. Okrzyknięty przez The Observer następcą Harrego Pottera. Według rekomendacji natomiast The Guardian - wciąga od pierwszej strony. Obraz po obrazie widzimy kolejne przygody Jake’a. Trudno nawet powiedzieć, jak Dibben to osiągnął! Typ książki, której nie da się odłożyć. Trzeba uważać, kiedy zacząć czytać …

Fabuła powieści rozgrywa się głównie w XIX-wiecznej Francji i dalej w renesansie. Rodzice szesnastoletniego Jake’a znikają bez wieści. Okazuje się, że należą do Tajnych Służb Straży Historii. Jake wyrusza ze współczesnego Londynu XXI wieku do wcześniejszych epok. Musi odnaleźć rodziców, a przede wszystkim udaremnić poczynania manipulującego przy dziejach świata złowrogiego hrabiego Zeldta.

Motyw znany i lubiany, czyli walka ze złymi bohaterami, obrona cennych wartości i dbanie o ład na świecie. Jake może nasuwać skojarzenia z Jamesem Bondem, być może słusznie. Ciekawym entouragem dla młodych czytelników są jednak wędrówki w czasie i przestrzeni, które Damian Dibben potraktował jako oś fabuły, co pozwoliło również na budowę dynamicznej akcji z niespodziankami, nagłymi zwrotami. Jednak najważniejszym celem jest pokazanie ciekawszej strony „historii” samej w sobie. Autor opowiedział o renesansie, humanizmie, wynalezieniu druku, czy odkryciu Ameryki, a także o słynnych postaciach okresu odrodzenia we Włoszech, Niemczech i Anglii w przystępny i ciekawy sposób.

d2kd53b

Nastoletni czytelnik nie będzie zawiedziony. Przedstawiony świat jest atrakcyjny, wciągający… i wiarygodny. Nie mamy do czynienia z książką historyczną, lecz pomysłowo skonstruowaną powieścią, która zanurza czytelnika w historii, pozwala mu na własne doświadczenia. Może to jest doskonały przyczynek by z historią się oswoić, a dalej samemu ją zgłębiać i poznawać. Tak by przygoda miała w przyszłości swój ciąg dalszy.

Książka dostępna też w wydaniu, jako audiobook i ebook.

Polski trailer książki obejrzyj tutaj .

d2kd53b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kd53b