Trwa ładowanie...
Informacja prasowa: Teresiński Ośrodek Kultury

Strach, który prowadzi do zbrodni, czy do tego musiało dojść? "Solanka", druga książka Michała Odolczyka to powieść, która zaskakuje fabułą i zostaje w myślach na bardzo długo.

Nakładem wydawnictwa Teresińskiego Ośrodka Kultury, ukazała się druga książka Michała Odolczyka pt: "Solanka". Powieść osadzona w połowie lat 60-tych na mazowieckiej wsi w okolicach istniejących do dziś miejscowości takich jak Teresin czy Guzów, który słynie z pięknego pałacu Sobańskich. Książka, która z pewnością zaskoczy mrożącą krew w żyłach historią, niesamowitymi opisami przyrody oraz wątkami związanymi z koleją, od których autor w swych utworach nie stroni.

Michał Odolczyk, "Solanka"Michał Odolczyk, "Solanka"Źródło: Materiały prasowe
d11m1co
d11m1co

Akcja dzieje się na mazowieckiej równinie, płaskiej, zalesionej i nagrzanej słońcem. Jest środek lat sześćdziesiątych XX wieku. Kolej Warszawsko-Kaliska oraz cukrownia Guzów połączona jest małą parową kolejką zakładową, która wyznacza spokojny rytm życia okolicznych mieszkańców. W tym sielskim krajobrazie pojawia się ktoś nowy, nieznany. Budzi strach i nieznane emocje. Swą obecnością zakłóca spokojne wieczory, domowe imprezy i pierwsze randki. Jest i nie chce zniknąć wyciągając lęki, strachy i uprzedzenia wszystkich tych, których spotyka na swojej drodze. Jeden wieczór, jedna noc a nieoczekiwanych zdarzeń i sytuacji aż nadto.

Michał Odolczyk, "Solanka" Materiały prasowe
Michał Odolczyk, "Solanka"Źródło: Materiały prasowe

Książka na dzisiejsze czasy, gdzie o tolerancji dużo się mówi a niekoniecznie robi. To nie tylko świetna pozycja na świąteczny prezent, to książka, do której warto wracać ze względu na jej uniwersalizm.

d11m1co

O autorze:

"Solanka" to druga książka Michała Odolczyka. Jego debiut "14:25 do Irkucka. Moja Syberia" został świetnie przyjęty przez czytelników. Nie ucieka od kolejowych wątków, sprytnie wplata je w fabułę. W swoich utworach analizuje różnice społeczne i szuka ludzkich historii podszytych ważnymi tematami współczesnego europejskiego świata.

Michał Odolczyk Materiały prasowe
Michał OdolczykŹródło: Materiały prasowe

Obie książki autora kupicie na popularnym serwisie aukcyjnym. Więcej informacji o możliwości zakupu oraz o samym autorze znajdziecie na jego fejsbukowym profilu Michał Odolczyk Official

Informacja prasowa: Teresiński Ośrodek Kultury
d11m1co
d11m1co