Trwa ładowanie...
konkurs
23-04-2010 13:49

Startuje ogólnopolski konkurs na Książkę Audio Roku 2008

Startuje ogólnopolski konkurs na Książkę Audio Roku 2008Źródło: Inne
dug2jn7
dug2jn7

W drugiej połowie lutego 2009 ruszy pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu na Książkę Audio Roku 2008.

Konkurs jest organizowany przez Nexto.pl, największego w Polsce dystrybutora książek do słuchania w formacie mp3 oraz Bibliotekę Analiz, firmę badającą rynek wydawniczy. Będzie to pierwsze tego rodzaju wydarzenie w Polsce, które odpowiada na dynamiczny wzrost popularności książek audio oraz promuje i wyróżnia najbardziej wartościowe nagrania słowa mówionego wydawane przez rodzimych wydawców. Akcja ma charakter non-profit.

W ramach pierwszej edycji Konkursu zostaną wręczone nagrody jury przyznane w kilku kategoriach tematycznych. Kategorie koncentrują się na: jakości nagrania, doskonałości narracji, interpretacji adaptacji słowa pisanego dokonanej przez lektora czytającego książkę audio. Kategoria oprawa graficzna koncentruje się na jakości i atrakcyjności oprawy graficznej wydania.

O nagrodę Książka Audio 2008 walczyć będzie kilkadziesiąt produkcji nominowanych w kategoriach: Literatura faktu i reportaże, Literatura piękna, Kryminał i sensacja, Dla dzieci i młodzieży, Poradniki, Oprawa graficzna. W ramach każdej z kategorii nominowanych będzie do 8 tytułów spośród wszystkich zgłoszeń Wydawców.

O Nagrodach zadecyduje Jury składające się z przedstawicieli świata kultury i sztuki, lektorów, spikerów, dziennikarzy i reprezentantów Organizatora i Współorganizatora Konkursu. W wyniku głosowania Jury przyznane będą nagrody Książka Audio 2008 po jednej w każdej kategorii. W swojej ocenie jury skoncentruje się na jakości nagrań, doskonałości narracji oraz adaptacji słowa pisanego do książki audio.

dug2jn7

Każda nominowana pozycja będzie udostępniona na stronie internetowej konkursu www.ksiazkaaudioroku.pl wraz z pełnym opisem oraz fragmentem do odsłuchania w formacie MP3. W przyszłych latach organizatorzy planują rozszerzenie idei konkursu o udział w głosowaniu publiczności.

Coraz więcej polskich wydawnictw poszerza swoją ofertę o formaty audio. Szczególnie w ostatnich kilku latach mieliśmy znaczny przyrost tytułów do słuchania. I nie jest to tylko przyrost w sztukach. Rośnie też jakość wykonania, atrakcyjność wydania oraz nakłady na promocję formatu.

Zwycięskie tytuły będą ujawnione i nagrodzone na specjalnej uroczystości, która odbędzie się w maju 2009 roku.

Zapraszamy na: www.ksiazkaaudioroku.pl już od 23 lutego 2009.

dug2jn7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dug2jn7