Trwa ładowanie...

St. Dziwisz o zamachu na Jana Pawła II - wznowienie wspomnień

Share
St. Dziwisz o zamachu na Jana Pawła II - wznowienie wspomnień
Źródło: Inne
d2u5p8r

Krakowskie Wydawnictwo św. Stanisława wznowiło książkę Dotknąłem tej tajemnicy, w której abp Stanisław Dziwisz, wieloletni osobisty sekretarz Jana Pawła II , wspomina dzień zamachu ma życie papieża w maju 1981 roku.

Licząca kilkadziesiąt stron publikacja jest zapisem wykładu wygłoszonego przez abpa Dziwisza w 2001 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim z okazji nadania mu doktoratu honoris causa.

– Chciałem się podzielić wiadomościami, które głęboko nosiłem, w moim sercu, a równocześnie wiadomościami, którymi słuchacze byli bardzo zainteresowani. Wszyscy na świecie fakt zamachu bardzo mocno przeżyli, a Polska w szczególny sposób, więc czułem się trochę w obowiązku podzielić się wiadomościami, których nie znano – powiedział abp Dziwisz.

d2u5p8r

Abp Dziwisz w swoim wykładzie mówił m.in., że zamach był dramatycznym momentem, w którym jakaś moc niewidzialna wkroczyła, aby ratować zagrożone śmiertelnie życie Ojca Świętego.

Dyrektor Wydawnictwa św. Stanisława, ks. Zygmunt Kosowski powiedział, że Dotknąłem tej tajemnicy to bardzo osobisty zapis przeżyć z momentu zamachu na papieża. Książkę wznowiono ze względu na wciąż ogromne zainteresowanie osobą Jana Pawła II .

Wydawnictwo św. Stanisława planuje wkrótce opublikowanie albumu zawierającego świadectwa ludzi, którzy byli w Rzymie na pl. św. Piotra 2 kwietnia tego roku, w dniu śmierci Jana Pawła II .

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2u5p8r

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u5p8r
d2u5p8r