Trwa ładowanie...
ebook
23-04-2010 13:22

Sprzedaż e-booków zawieszona

Sprzedaż e-booków zawieszonaŹródło: Inne
d4fdr5g
d4fdr5g

Czołowa księgarnia internetowa, Barnes&Noble.com, wycofała się ze sprzedaży e-książek. Uzasadnieniem decyzji jest kiepska sprzedaż materiałów w formacie elektronicznym.

Użytkownicy korzystający z programu Microsoft eBook mają czas do 9 grudnia, aby pobrać ze strony zakupione książki. Osobom korzystającym z Adobe Readera wyznaczono podobny, 90-dniowy termin. Dla reszty klientów tysiące tytułów książek w formatach elektronicznych są już niedostępne.

Przedstawiciele księgarni nie ukrywają, że sprzedaż elektronicznych książek była minimalna, co jest zresztą reprezentatywne dla całego rynku tego medium.

Wycofanie e-książek z oferty Barnes&Noble to namacalny przykład rozczarowania tym formatem, któremu od lat wróży się wielką karierę, a który pomimo silnego wsparcia producentów i wydawców wciąż nie może zaistnieć na rynku masowym.

Barnes&Noble dystrybuowało e-książki od stycznia 2000 r., kiedy to firma podpisała w tej sprawie umowy z Adobe i Microsoftem. Gigant z Redmond nie ukrywa zresztą rozczarowania obecną decyzją księgarni.

Jednak – jak widać – Czytelnicy mają swoje nawyki i wciąż wybierają zadrukowany papier.

d4fdr5g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fdr5g