Trwa ładowanie...
ebook

Sprzedaż e-booków zawieszona

Share
Sprzedaż e-booków zawieszona
Źródło: Inne
d2u5p8r

Czołowa księgarnia internetowa, Barnes&Noble.com, wycofała się ze sprzedaży e-książek. Uzasadnieniem decyzji jest kiepska sprzedaż materiałów w formacie elektronicznym.

Użytkownicy korzystający z programu Microsoft eBook mają czas do 9 grudnia, aby pobrać ze strony zakupione książki. Osobom korzystającym z Adobe Readera wyznaczono podobny, 90-dniowy termin. Dla reszty klientów tysiące tytułów książek w formatach elektronicznych są już niedostępne.

Przedstawiciele księgarni nie ukrywają, że sprzedaż elektronicznych książek była minimalna, co jest zresztą reprezentatywne dla całego rynku tego medium.

d2u5p8r

Wycofanie e-książek z oferty Barnes&Noble to namacalny przykład rozczarowania tym formatem, któremu od lat wróży się wielką karierę, a który pomimo silnego wsparcia producentów i wydawców wciąż nie może zaistnieć na rynku masowym.

Barnes&Noble dystrybuowało e-książki od stycznia 2000 r., kiedy to firma podpisała w tej sprawie umowy z Adobe i Microsoftem. Gigant z Redmond nie ukrywa zresztą rozczarowania obecną decyzją księgarni.

Jednak – jak widać – Czytelnicy mają swoje nawyki i wciąż wybierają zadrukowany papier.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2u5p8r

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u5p8r
d2u5p8r