Trwa ładowanie...
małgorzata
23-04-2010 13:48

Sprężyna - kolejny tom Jeżycjady

Sprężyna - kolejny tom JeżycjadyŹródło: Inne
d29l9qo

Sprężyna - najnowszy tom powieści Małgorzaty Musierowicz w cyklu <#link|seria|221|Jeżycjada#> - trafia w piątek do księgarń. Jak zwykle w książkach tej pisarki, bohaterką jest młoda dziewczyna - tym razem Łucja, córeczka Idy Borejko.

Cykl powieści, nazwany przez czytelników Jeżycjadą, łączy po pierwsze miejsce akcji - poznańska dzielnica Jeżyce, po drugie bohaterowie - jeżeli nie należący do sławnej familii Borejków, to przynajmniej z nimi zaprzyjaźnieni, a po trzecie fabuła, której tematem są przeważnie perypetie uczuciowe młodej dziewczyny. Na kartach 17 książek autorka zdołała opowiedzieć o pierwszych zakochaniach trzech pokoleń dziewczynek z rodziny Borejków.

d29l9qo

Małgorzata Musierowicz adresuje swoje książki do młodych dziewczyn, jednak wśród jej czytelników można znaleźć osoby w każdym wieku, mężczyzn i kobiety. Fani Jeżycjady mówią, że przyciąga ich emanujące z kart tych książek ciepło, że znajdują w nich wizję prawdziwej, kochającej się i rozumiejącej rodziny, to, czego często brakuje im w rzeczywistości.

Co roku wydawnictwo Akapit Press wznawia książki Musierowicz w nakładzie od 5 do 10 tys. egzemplarzy każdego tytułu, a bardziej poczytne wydawane są co roku w nakładach od 10 do 15 tys. egzemplarzy.

d29l9qo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29l9qo